У майбутньому це має сприяти зменшенню числа викиднів. Також передбачається з допомогою винаходу покращувати здоров’я новонароджених.
У Британії вчені вперше виростили штучну плаценту. Це вдалося фахівцям, що працюють в Кембриджському університеті.
Біологи змогли домогтися створення з стовбурових клітин мініатюрного аналога плацентарної тканини. Фахівці визнають, що вони мають дуже обмеженими даними про принципи роботи плаценти. Багато в чому це пов’язується саме з відсутністю її повноцінних аналогів в лабораторних умовах.
У той час, будь-який збій в тому, як працює цей орган, може представляти загрозу життю не тільки дитини, але і його матері. Все може починатися токсикозом і закінчуватися важкими викиднями.
Чи дійсно серотонін робить людину щасливою – прочитайте про гормон щастя.
В плаценті є два типи клітин. Одні створюють особливий бар’єр між кровоносною системою зародка і організмом матері. Інші організовують відбувається між ними обмін речовин.
Поки що вчені не знають, як саме виникають ці плацентарні клітини і як збої в їх роботи пов’язані з виникаючими ускладненнями. Відкриття британських біологів допоможе просунутися в цьому напрямку.
Також, завдяки йому, вони намагатимуться зрозуміти, чому частина жінок бувають безплідними, як розвиваються викидні і чому деякі віруси здатні проникати через плаценту.