У бірманському бурштині знайшли найдавніших хамелеонів

Фото: Florida Museum of Natural History/Kristen Grace

Ящірки в бурштині, виявленому в Південно-Східній Азії, жили близько 99 мільйонів років тому. Така старовина змусила вчених визнати деяких рептилій «відсутньою ланкою» еволюції плазунів. Про знахідку повідомляється в журналі Science Advances.

Всього в тибетській провінції Качин знайшли 12 ящірок в бурштині. Всі вони жили в середині крейдового періоду, в одну годину з гігантськими динозаврами. Серед бранців бурштину вчені знайшли предків сучасних геконів і хамелеонів.

В одному із зразків бурштину знаходиться практично ідеально зберігшийся гекон. Унікальний анатомічний пристрій «клейкість» лап виробився вже тоді. В інших рептиліях побачили висолоплений язик: його довгий і вузький кінчик не зустрічається ні в яких сучасних змій і ящірок.

Ще одна невелика ящірка потрапила в бурштин разом зі скорпіоном і багатоніжкою. Це сусідство вказує на те, що стародавні тропічні ящірки харчувалися тими ж тваринами, що і сучасні.

Ця ящірка по структурі своїх кісток нагадує хамелеонів при тому, що перші хамелеони з’явилися близько 25 мільйонів років тому. Більш того, тварина відрізняється слабкою щелепою, погано придатною для хапання здобичі — що говорить про давнє зародження полювання з допомогою витягнутого язика, що і практикують сучасні хамелеони. Знахідка ставить під сумнів уявлення про африканське походження цих тварин.

Лента.ру

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

ten + 12 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh