Авторські статтіНовини

Океанологи знайшли восьминога-привида

Вчені повідомили про виявлення нового виду восьминогів. Зовнішній вигляд істоти нагадує Каспера — дружелюбний маленький привид з голлівудського фільму. Про знахідку розповідає The Independent.

Океанологи з Національного управління океанічних і атмосферних досліджень США натрапили на восьминога випадково, під час пошуку геологічних зразків на морському дні. Робота велася з допомогою самоврядного підводного апарата в Тихому океані, поблизу Гавайських островів.

На глибині 4290 метрів відеокамера підводного човна зафіксувала невеликого восьминога, який сидить на плоскому камені. «Зовнішній вигляд тварини не збігався з описами споріднених йому головоногих. Восьминогів цього типу вперше зустрічають на такій глибині», — заявив Майкл Веккьоне (Michael Vecchione), один з дослідників.

У восьминога не було плавців, а всі присоски розташовувалися в один ряд на кожній кінцівці. Крім того, незвичайним було відсутність хроматофор — пігментних клітин, характерних для більшості головоногих. «Все це надавало тварині вигляд привида — і в соціальних мережах його запропонували назвати Каспером, в честь дружелюбного привида з відомого фільму. Він практично точно належить до невідомого виду чи навіть роду», — зазначають океанологи.

Відкриття було зроблено 27 лютого. Зараз Веккьоне спілкується зі своїми колегами-зоологами — разом вони порівнюють виявлених на подібній глибині молюсків і готують наукову статтю про нового восьминога.

Лента.ру

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України