Океанологи знайшли восьминога-привида

Вчені повідомили про виявлення нового виду восьминогів. Зовнішній вигляд істоти нагадує Каспера — дружелюбний маленький привид з голлівудського фільму. Про знахідку розповідає The Independent.

Океанологи з Національного управління океанічних і атмосферних досліджень США натрапили на восьминога випадково, під час пошуку геологічних зразків на морському дні. Робота велася з допомогою самоврядного підводного апарата в Тихому океані, поблизу Гавайських островів.

На глибині 4290 метрів відеокамера підводного човна зафіксувала невеликого восьминога, який сидить на плоскому камені. «Зовнішній вигляд тварини не збігався з описами споріднених йому головоногих. Восьминогів цього типу вперше зустрічають на такій глибині», — заявив Майкл Веккьоне (Michael Vecchione), один з дослідників.

У восьминога не було плавців, а всі присоски розташовувалися в один ряд на кожній кінцівці. Крім того, незвичайним було відсутність хроматофор — пігментних клітин, характерних для більшості головоногих. «Все це надавало тварині вигляд привида — і в соціальних мережах його запропонували назвати Каспером, в честь дружелюбного привида з відомого фільму. Він практично точно належить до невідомого виду чи навіть роду», — зазначають океанологи.

Відкриття було зроблено 27 лютого. Зараз Веккьоне спілкується зі своїми колегами-зоологами — разом вони порівнюють виявлених на подібній глибині молюсків і готують наукову статтю про нового восьминога.

Лента.ру

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

sixteen + 13 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh