Авторські статті

Висловлення недовіри очільникам ОДА – це юридична фіксація стану нелегітимности виконавчої влади в Україні

Висловлення недовіри очільникам Івано-Франківської, Тернопільської та Львівської ОДА – це практично юридична фіксація стану нелегітимности виконавчої влади, яка нині є в Україні, починаючи від Президента, Прем’єр-міністра України, які своїми діями спричинили ескалацію конфлікту в країні, й закінчуючи їхніми представниками на місцях – тобто районними і обласними адміністраціями. Про це 4 лютого 2014 року повідомив народний депутат-свободівець Олександр Сич під час брифінгу у Верховній Раді України.

Свободівець зазначив, що особисто був присутній на засіданні Івано-Франківської обласної ради під час висловлення недовіри голові ОДА Василю Чуднову.

“Засідання відбувалося відповідно до чинного законодавства. Питання заздалегідь було внесено до порядку денного, розглянуто на відповідному засіданні депутатської комісії, на президії й обговорено на сесії Івано-Франківської облради. Було ухвалено позитивне рішення, за яке з 86-ти присутніх депутатів проголосували 77. Нагадаю, що згідно з чинним законодавством, а, зокрема законом “Про місцеві державні адміністрації” і “Місцеве самоврядування”, якщо обласна рада ухвалює рішення двома третинами голосів, Президент зобов’язаний такого голову ОДА відправити у відставку. На засіданні сесії обласної ради було одразу підписано це рішення і кур’єрською поштою надіслано Президенту України”, – наголосив Олександр Сич.

Парламентар також повідомив, що як і передбачалося, місцева прокуратура це рішення оскаржила з подальшим розглядом у суді.

“Підстави для оскарження, звісно, абсурдні, зокрема, що нібито рішення не може бути чинним, бо голова ОДА не прибув на засідання і, що не прозвучало питання звіту голови ОДА. Але, зазначу, що Василя Чуднова запрошували на це засідання. До відома, в законі “Про місцеве самоврядування”, зокрема в ст. 72 та Законі України “Про місцеві державні адміністрації” ст. 34, жодного логічного обов’язкового зв’язку між пунктом про те, що голова ОДА зобов’язаний звітувати про виконання делегованих повноважень і тим, що облрада має право відправити у відставку голову ОДА – немає. Загалом в Івано-Франківській області нині 53 рішення органів місцевого самоврядування оскаржено в прокуратурі, з них на 24 рішення було накладено заборону керівникам їх підписувати.

Так, до прикладу, абсурдна заборона прокурора на рішення обласної ради, яка оголосила про підтримку курсу України на евроінтеграцію, що, власне, і відповідає настроям 1,5 млн. жителів Прикарпаття, які обрали депутатів обласної ради. Тому, очевидно, що закон для прокуратури як дишло – яке буде замовлення президентської вертикалі виконавчої влади, так вони його можуть і повернути. Отже, те, що висловили недовіру голові Івано-Франківської ОДА, а нещодавно така ж доля спіткала голів ОДА в Тернополі й Львові – це практично юридична фіксація стану нелегітимности виконавчої влади, яка нині є в Україні, починаючи від Президента і Прем’єр-міністра України, які своїми діями спричинили ескалацію конфлікту в Україні, й закінчуючи їхніми представниками на місцях – тобто районними і обласними адміністраціями”, – підсумував Олександр Сич.

Українці не здаються. Боротьба триває! Не будьте осторонь, не «продиваньте» своє майбутнє! Якщо ви не маєте змоги побувати на цьому протистоянні у Києві, допоможіть тим, хто хоче добратися туди, та тим, хто там перебуває.

Добровільний збір коштів для протестувальників на Євромайдані: картка Приватбанку 5457082230251691 (НЕ БУДЬТЕ БАЙДУЖИМИ ДО МАЙБУТНЬОГО УКРАЇНИ!) Кожна копійка буде великою допомогою!

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України