Новини

Види сучасних ортопедичних матраців для сну

Всі матраци з каталогу інтернет магазину magdek.com.ua можна поділити на дві основні групи: пружинні та безпружинні. Порівнювати їх між собою дуже складно, оскільки виготовлені вони за різними технологіями і мають далеко не однакові властивості. Відповідно, кожна людина, стикаючись із проблемою вибору матраца, як правило, вирішує сама, що їй більше підходить.

Пружинні матраци та їх особливості

Виробляються двох типів: з однорідним пружинним блоком, та із ізольованими один від одного пружинами, упакованими в спеціальну оболонку – дорожчі матраци. Саме окремі пружини, не пов’язані між собою і надають матрацам 100% ортопедичний ефект, оскільки мають здатність підлаштовуватися під кожну ділянку людського тіла та по-різному реагувати на його вагу. Такий ортопедичний матрац дешево не коштуватиме, проте саме його варто вибирати для здорового та комфортного відпочинку.

Область пружин накривають два прошарки, одна з яких відповідає за запобігання металевому вмісту інших частин матраца, а друга – рівномірно розподіляє людську вагу, надаючи виробу необхідну жорсткість або м’якість. Пружинна область є основою матраца, адже саме від її властивостей та технічних характеристик залежить довговічність та якість виробу. Якщо основні показники пружин не досить високі, то це тягне за собою негативні наслідки, аж до їх передчасного зносу.

Однорідний пружинний блок складається з двоконусних конструкцій, пов’язаних між собою міцним дротом. У кожній пружині знаходиться близько п’яти витків. Діаметр сталі, з якої вони виготовлені, дуже різноманітний: 2 – 10 см. Кількість пружин на 1 м складає близько 150 штук. Матрас 160х200 з каталогу https://magdek.com.ua/matrasi/matrasy-160-200 з поєднаними пружинами не володіє еластичними властивостями і тому легко продавлюється з часом, викривляючи хребет людини, що дозволяє судити про низький рівень ортопедичного ефекту даного виробу. Ізольовані пружини мають форму циліндра, кількість витків у них доходить до восьми, при діаметрі в 6 см. Розташовуються вони в окремих чохлах, пошитих між собою. Невеликий діаметр дозволяє вмістити в основний блок від 500 до 1200 пружин на 1 м залежно від розміру матраца.

Одним із різновидів незалежних пружин є конструкція з двох складових різної жорсткості, розрахована на людей з різними ваговими категоріями. Зовнішня її частина м’якша для невеликої маси тіла, внутрішня витримує навантаження до 160 кг. Вироби з пружинами даного типу більш еластичні, вони не скриплять і не продавлюються, що обумовлено ізоляцією металевих складових один від одного та їх універсальною формою. Вони облягають людське тіло, немов друга шкіра, повторюючи кожен його виступ, маючи справді максимальний ортопедичний ефект.

Захисний шар

Виконується з жорсткого міцного матеріалу, покликаного захищати решту складових матраца від металевих пружин. В даний час більшість виробників відійшли від застосування стандартної мішковини для цих цілей. Вони все більше розташовані до нових матеріалів, що добре зарекомендували себе: пресованій повсті і спанбонду.

Наповнювач

Укладається на захисний шар і служить для рівномірного розподілу навантаження на матрац в цілому. Сучасні виробники використовують різні матеріали для даного прошарку. Ватин – найнепопулярніший вид наповнювача, в силу його низької міцності і схильності до скачування. Поролон – більш еластичний, але не дуже міцний, оскільки має властивість просідати під великими постійними навантаженнями, і абсолютно не має водовідштовхувального ефекту. Латекс-пружний, міцний еластичний, має високий ортопедичний ефект. Койра – найпопулярніший серед виробників матеріал, що має жорсткі пружні властивості.

Оббивка

Має два варіанти кріплення до матраца: за допомогою пристібування разом із синтепоном, за допомогою парних гудзиків, скріплених між собою шнурком. Дорогими, але разом з тим, і найкращими, є жакардові тканини, в силу їхньої міцності та довговічності. Ідеальний варіант – напівсинтетичний матеріал.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України