Новини

Гальмівні колодки для американських моделей авто.

Останні роки потік імпорту авто зі США став досить значним, наповнивши вулиці моделями суто американського ринку. А оскільки їх також потрібно обслуговувати, питання які гальмівні колодки краще підібрати – у автовласників виникає все частіше. Здавалося б, теми як такої немає – авто як авто, навіщо тут обговорювати підходи до підбору запчастин? Проте, є певна специфіка, знання якої може полегшити підбір гальмівних колодок.

Серед найбільш популярних моделей з континенту Нового Світу – Ford Fusion/Edge/Explorer/Mustang, Lincoln MKX/MKS/MKT, Cadillac ATS/CTS/XT4/CT5/Escalade, GMC Terrain, Chevrolet Malibu/Equinox та інші. І це не враховуючи американських версій звичних європейських марок: Audi, BMW, Volkswagen. Всі ці модифікації оснащувалися якимись своїми типами гальмівної системи, підібрати розхідники на які європейськими каталогами іноді просто неможливо. За рідкісними винятками (повний набір гальмівних колодок на американські моделі представлений на цьому сайті). Чому так відбувається?

Справа в тому, що навіть та сама модель автомобіля, але призначена для різних ринків споживання, збирається за іншими правилами. Наприклад, популярний Ford Focus відрізнятиметься опціями, налаштуваннями двигуна, а також видами встановлених гальм. Модель з ідентичним 2-літровим мотором оснащувалась різними гальмівними колодками – для Європи та США. BMW X5 модифікації 35i мав різного розміру гальмівні диски, Audi A4 B9 у Європі комплектувалася дисками, які взагалі не поставлялися на ринок Штатів тощо. Чи варто говорити, що гальмівні колодки на суто американські моделі – Cadillac Escalade, Ford Explorer, Volkswagen Atlas взагалі жодну з європейських моделей не встановлювалися. Як бачите, ця тема не така проста, як може здатися в першому наближенні.

Технічні норми та стандарти колодок в США та ЄС.

Одне з важливих питань, яке допомагає зрозуміти – а чи безпечно взагалі встановлювати колодки, виготовлені під ринок США, на авто для експлуатації в Європі? Якщо говорити про технічні вимоги, то в ЄС існує норма ECE R90, яка зобов’язує всіх постачальників колодок та дисків на європейський ринок дорівнювати характеристикам ОЕ (оригіналу). Тобто, по суті, R90 забороняє замінником бути кращим або гіршим, ніж оригінальна запчастина. У США такої “стелі” немає, тому на тамтешніх прилавках нерідко можна зустріти колодки т.зв. класу High Performance – компоненти з покращеними параметрами. Наприклад, ті ж керамічні колодки на Audi Q7, Ford Fusion, Volkswagen Tiguan будуть давати скорочений гальмівний шлях та кращу стійкість до температур. Технологічно можна сказати, що інновації американських постачальників перевершили європейських колег на 10-15 років точно.

Де краще купити колодки гальмівні на американські моделі авто? Тут важливо розуміти, що офіційно ці модифікації на ринок Європи не поставляються, тому купити оригінальні накладки в офіціалів навряд чи вдасться. Найкращий варіант тут – звернутися до спеціалізованого магазину. Профільний постачальник гальмівних колодок, дисків, ремкомплектів та супортів для модифікацій ринку США – це магазин Tormozi.ua. Тут ви легко підберете відповідні компоненти для будь-якої версії авто Американського континенту, розберетеся в відмінностях і типах. На полицях магазину представлені як звичні органічні колодки, так і високоефективні керамічні компоненти відомих у США брендів. Ціна та сертифікати дозволяють переконатися в оригінальності походження представленої продукції.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України