Техно

Вибираємо телевізор для дому

Науково-технічний прогрес в нинішній час лише нарощує свій потенціал, а реалізація пристроїв втілюють всі його нововведення постійно зростає. Це в рівній мірі відноситься як до побутової техніки, так і до цифрової, наприклад до телевізорів.

Ще пару десятків років тому ви мріяли про кольоровий телевізорі у вашому будинку, а сьогодні подібний антикваріат і зовсім не купити! Телевізор це взагалі унікальна річ, ознака достатку в давні часи, предмет гордості і прикраси мільйонів тумбочок і кімнат, головна річ для кіномана, все це в рівній мірі відноситься до «блакитного екрану». Давайте ж спробуємо розібратися в головних функціях сьогоднішніх телевізорів і відповісти на головне питання: як вибрати телевізор?

Сучасний телевізор – дуже делікатна річ. Після покупки вам необхідно буде скористатися послугами доставки. Не всі магазини можуть забезпечити вас такою послугою. Але магазин TopSto зможе це зробити. На сторінці сайту http://topsto-crimea.ru/feodosiya.html ви зможете дізнатися про умови доставки побутової технікі додому. Також ви зможете вибрати товар по доступній ціні.

Розмір екрану (діагональ)

Мабуть, перше важливе рішення, яке ви повинні прийняти після свого бажання купити телевізор це визначиться з розміром екрану або діагоналлю телевізора. Діагональ вказується в дюймах (1 дюйм дорівнює 2,54 см). Найголовнішим при виборі діагоналі є правило п’яти діагоналей. Його суть полягає в тому, що потрібно взяти відстань від вашого дивана до екрану і розділити його на 5. Нехитра математична дію дасть відповідь на питання вибору діагоналі.

Варто відзначити залежність між діагоналлю екрана та його вартістю. Сьогодні навіть дитина знає, що чим більше екран, тим більша вартість телевізора. Це зумовлено насамперед тим, що екран по суті є найдорожчою частиною телевізора і тим, що розміром екрану визначається клас телевізора. Як правило, чим більше розмір діагоналі телевізора, тим більше функціональних можливостей він надає своєму власнику.

Тип телевізора

Найпопулярніші моделі на сьогодні – це рідкокристалічні LCD-телевізори, плазмові або LED-телевізори, або проектори.

Кут огляду

Дуже важливий параметр визначає величину відхилення вашого ока від перпендикуляра до телевізора. Іншими словами, чим більше ви відхиляєтеся убік від екрану і зображення при цьому залишається незмінним, тим краще. На даний момент слабким кутом огляду вважається кут менший 160 градусам.

Розширення екрану

Найважливіша характеристика для сучасного телевізора в епоху цифрових технологій. Всім відомі принципи побудови зображення в цифрових пристроях. Зображення складається з точок, чим більше точок на екрані, тим вище чіткість зображення, вище деталізація. Тому вибираючи телевізор звертайте уваги на цю важливу характеристику. Якщо вам потрібен телевізор невеликій діагоналі і ви хочете заощадити, вибирайте телевізор меншого дозволу, наприклад 800х600 або 1024х728 (SD-формат).

Зверніть увагу на стандарт HD-ready (з роздільною здатністю 1280х720, 1388х768). Якість зображення в цьому випадку буде значно вище SD-формату. Нарешті, самі просунуті формати дозволів на сьогодні HDTV або Full HD – телевізори високої чіткості з роздільною здатністю 1920х1080. Ціна на ці телевізори значно вище, ніж на інші формати. пам’ятайте, що насолодиться Full HD ви можете лише в разі того, якщо ви подаєте на вхід телевізора відповідний сигнал, тобто якщо ви володієте Blu-ray пристроями або супутниковим тюнером. Вже сьогодні змінюється формат телебачення і з’являються телеканали високої честкості, які допоможуть вам повністю розкрити потенціал даного формату.

Контрастність телевізора

Визначає ширину діапазону світлих і темних тонів вашого екрану.

LED-підсвічування телевізора

Підсвічування матриці екрана телевізора давно знаходиться в трендах у виробників і користується популярністю серед споживачів. За основу взяті рідкі кристали на основі світлодіодів. Використання LED-технології дозволяє покращити сприйняття кольорів екрану, зробити зображення контрастним і збільшити його яскравість.

Час відгуку пікселів

Величина, яка означає час (кількість мілісекунд) за яке один піксель екрану змінить свій колір. Це важлива характеристика відповідає за насиченість і яскравість зображення. Характерними видимими негативними дефектами при великому часу відгуку пікселів будуть так звані шлейфи за рухомими об’єктами на екрані ТБ. Виробники вдосконалюють свої моделі, сьогодні цей показник коливається від 8 до 2 мілісекунд.

Плазмові панелі (PDP – Plasma Display Panel)

Кольорові плоскі плазмові панелі відразу ж одержали широке поширення завдяки своїм функціям. Перш за все, варто відзначити необмежений кут огляду. З будь-якого кута плазмовий телевізор прекрасно передає зображення. Крім цього плазмові панелі володіють високою яскравістю і контрастністю. Якісне відтворення і висока реалістичність темних сцен і динамічних сюжетів, висока глибина кольору ще одна примітна деталь. конкуренцію плазмовим панелям можуть скласти лише деякі РК телевізори володіють високою швидкістю оновлення зображення на екрані і світлодіодним підсвічуванням. Розмір екрану LED-телевізора не може перевищувати 150 дюймів, ці обмеження пов’язані з технологією виробництва.

Неприємною особливістю може стати вигорання люмінофора на плазмових екранах. Наслідком цього можуть бути залишки слідів від кадрів на екрані. Для того, щоб уникнути цього сучасні монітори на плазмі забезпечуються спеціалізованим ПЗ.

Ще одним мінусом плазмових телевізорів є підвищене енергоспоживання.

Співвідношення сторін екрану

Для звичайного телевізора ця величина незмінна і становить 4: 3. Все наше телебачення віщає саме в цьому форматі. Крім телевізорів із співвідношенням горизонтальною і вертикальною довжини екрану 4: 3 існують широкоформатні моделі телевізорів. Співвідношення сторін в них становить 16: 9, зображення на таких панелях більш розтягнуто. Фільми, телепередачі зняті в даному форматі ідеально підходять для таких телевізорів. Характерною особливістю подібних моделей є покращене сприйняття зображення з близької відстані.

Вибір стандартного співвідношення сторін, або широкоформатного варіанту залежить від ваших потреб, тобто того, чого ви віддаєте перевагу, вітчизняним телеканалам або кіно індустрії та супутниковому телебаченню.
3D режим

Всім відомий ефект. Практично кожен, сьогодні, бачив фільми в 3D зображенні. Ефект створюється за допомогою одночасної передачі двох зображень призначених для лівого і правого очей. Для сприйняття подібного ефекту вам обов’язково будуть потрібні 3D окуляри йдуть в комплекті з телевізором. Врахуйте, що якщо ви купите окуляри іншого виробника, то прогадаєте, оскільки вони не взаємозамінні. Сьогоднішнє 3D дозволяє насолоджуватися зображенням високої чіткості. Багато великих виробники телевізорів дозволяють дивитися в 3D програми телебачення і фільми, але гіршої якості.

Освітлення фону

Фонове підсвічування телевізора останнім часом набирає популярність. Крім того, що вона знижує навантаження на очі. Колір підсвічування динамічний і змінюється в залежності від кольорів зображення на екрані. Найбільш відомою технологією підсвічування компанії Philips носить назву Ambilight.

Ергономіка

Важлива і ємна складова при користуванні телевізора. Зрозумілість і зручність навігації меню. Мінімальною вимогою повинна бути наявність російської мови в інтерфейсі. Кнопки пульта повинні знаходиться на дотик, на випадок втрати пульта в темний час доби.

Цифрові інтерфейси і порти

Інтеграція телевізора та інших сучасних цифрових портів одна з важливих складових на сьогоднішній день. Аудіосистеми, DVD-плеєри, флеш-пам’ять та інші пристрої сьогодні використовуються практично в кожному будинку. Насамперед необхідно переконається в наявність можливих входів-виходів на телевізорі. Любителям комп’ютерних ігор буде важливим наявність можливості підключення. Бездротові технології, наприклад Bluetooth допоможуть здійснити передачу даних між пристроями або насолодиться музикою за допомогою бездротових навушників.

Сьогодні, вихід в інтернет є практично в кожному будинку, тобто наявність виходу в інтернет вельми актуальна тема. за допомогою інтернет ви завжди будете в курсі подій у світі, зможете дізнатися погоду, переглядати популярні відео-хостинги, спілкуватися в соц мережах. Підключення до інтернет телевізора здійснюється за допомогою кабелю за технологією Ethernet або за допомогою бездротового з’єднання Wi-Fi.

Бажаємо вам вдалого вибору!

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України