Авторські статтіТехно

Плаваючий робот на мікробному паливі, що очищає воду

Команда британських вчених з Брістольського університету, Університету Західної Англії і Бристольскої робототехної лабораторії розробила автономного водоплаваючого робота незвичайної конструкції.


Пристрій уміє самостійно добувати електроенергію з води за допомогою мікробів. Робот складається з гребного механізму з двома веслами й системою прокачування води, яка регулює потік рідини.

Усередині її камери розташований спеціальний елемент, котрий за допомогою мікробів очищає воду і виробляє електрику, яке заряджає конденсатор. Вся конструкція утримується на плаву завдяки чотирьом поплавцям, закріпленим на корпусі.

У процесі пересування робот відкриває заслінки камери і набирає в неї воду, змахнувши веслами 10 раз за 10 секунд. Після цього камера закривається і три хвилини робот “перетравлює” набрану воду, після чого заслінки відкриваються і робот рухається вперед.

Оскільки пристрою не потрібно зовнішніх джерел живлення, теоретично він може рухатися до повного очищення водойми від мікробів або до повного зносу механізмів. При цьому за кожен цикл робот виробляє приблизно на джоуль більше енергії, яку можна використовувати для живлення різних датчиків.

Британці запевняють, що після оптимізації елементів конструкції робота він зможе витрачати на рух ще менше енергії, що дозволить, наприклад, встановити на нього додаткове обладнання та реалізувати систему управління цілою мережею подібних пристроїв.

Популярная Механика

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

12 − seven =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.