Техно

Вибираємо підлоговий котел для дому

Багато людей пам’ятають, як опалювали житлові будинки лящі двадцять років тому дровами або вугіллям. Та й зараз залишилися населені пункти, де немає газового опалення.

ATON_Atmo_1

У нашій країні ринок газових опалювальних пристроїв розширюється і пропонує широкий спектр різноманітних виробів. Великий вибір котлів вам запропонує компанія Aton. На сторінці сайту в розділі “Газовый котел напольный” ви можете знайти котел необхідної потужності. Крім того, ви можете звернутися за он-лайн консультацією. Вони розрізняються матеріалом виготовлення, типом використовуваного палива, габаритами і принципом дії. В даний час популярні підлогові газові котли опалення для обігріву житлових будинків і технічних приміщень. Тому в нашій статті піде мова про вибір підлогового газового котла.

Принцип роботи

Принцип роботи газових котлів не відрізняється складністю. Для його нормальної експлуатації застосовується скраплений або природний газ, який віддає тепло при горінні, що знаходиться всередині конструкції теплообміннику. Через нього проходить вода, яка також нагрівається і подається в опалювальну систему.
Для того щоб правильно вибрати підлоговий газовий котел, необхідно хоча б у загальних рисах вивчити його пристрій.
принцип-роботи-підлогового-котла

Принцип роботи підлогового котла

Для нормальної роботи опалювального агрегату необхідний теплообмінник хорошої якості. При його виготовленні використовують різні види металів: сталь, чавун або мідь, які визначають ефективність котла і довгий термін роботи.

Якщо теплообмінник виконаний з чавуну, то такий пристрій більш довговічне, так як чавун Не піддається корозії і володіє великою стійкістю до прогорання. Подібні елементи котла здатні відпрацювати більше п’ятдесяти років. Однак такий матеріал володіє одним недоліком – велика крихкість, тому сильні удари і різкий перепад температури води можуть пошкодити корпус пристрою.

Сталевий корпус теплообмінника володіє більшою механічною міцністю і тому стійкий до появи деформацій і тріщин і володіє значно меншою вагою, ніж чавунний. Але й тут є основний недолік – сталева конструкція сильніше піддається корозії і швидше прогорає. Термін роботи подібних пристроїв залежить від типу сталі і становить від п’яти до п’ятнадцяти років.

В даний час мідні теплообмінники майже не використовуються. У продажу такі пристрої зустрічаються досить рідко, тому що мідні елементи набагато дорожче і частіше прогорають.

Типи котлів

Для того щоб порадити який вибрати підлоговий газовий котел, потрібно визначитися з його типом. Опалювальні пристрої бувають двох видів: одноконтурні та двоконтурні газові котли.

Газові котли з одним контуром призначені тільки для нагрівання опалювальної системи приміщень. Їх конструкція не дозволяє забезпечувати житлові приміщення гарячою водою. Тому необхідно купувати нагрівальні елементи для гарячого водопостачання. В даний час газові котли опалення одноконтурні побудовані за двома варіантами: економічний і оптимальний.

У економічному варіанті на додаток до газового котла поставляється газовий водонагрівач проточного дії. Подібна система забезпечує повноцінну роботу двох елементів водопостачання, при найменшому витраті газу.

В оптимальному варіанті передбачається розміщення теплообмінника в бойлері непрямого нагріву. Ця конструкція дозволяє забезпечувати більший витрата гарячої води. Однак у цьому випадку є необхідність узгодження потужності обох пристроїв. Якщо потужність газового котла буде менше, ніж у бойлера, буде важко забезпечити приміщення будинку нормальним рівнем споживання гарячої води. Іноді застосовується додатковий підігрів води за допомогою електронагрівального елемента.

Підлоговий двоконтурний газовий котел опалення застосовується для обігріву житлового будинку та гарячого водопостачання.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.