Новини

Вибір штукатурки та способи застосування

Штукатурка – будівельний матеріал, що призначений для вирівнювання стін та стель. Також вона виконує захисну функцію, підвищує вогнестійкість та утепляє будинок. За складом вона може бути акрилова,  силіконова, гіпсова, мінеральна, цементна, полімерна та ін. Крім цього штукатурку відрізняють за призначенням:

  • Універсальна штукатурка – використовується для вирівнювання стін і стель, щілин, згинів та ін. Має вогнетривкі властивості, зберігає тепло.
  • Декоративна – використовується для декорування поверхонь, які уже прошпакльовані попередньо.
  • Стартова – використовують для вирівняння стартових основ, бетонних чи цементних стін. Після товстого шару стартової штукатурки можна наносити декоративну.
  • Фактурна – виконує декоративну функцію та створює при нанесенні фактурні деталі. Фактури можуть бути у вигляді мозаїки, короїд, камінчиків, мармуру та ін. Все залежить від Ваших побажань.
  • Теплоізоляційна – використовується при встановленні теплоізоляції чи мінеральних поверхонь.

Також кожна штукатурка має свій розмір зерна від 0,8 до 3,5 мм. Розмір зерна змінюється залежно від типу штукатурки. На кожній пачці обов’язково вказаний розмір зерна. Варто пам’ятати, що для стартових робіт потрібно обирати більший розмір зерна. Це дозволить виконати роботу з нанесення штукатурки набагато швидше та простіше. Вона краще триматиметься, проте не буде виглядати ідеально. Для стартового шару цього й не потрібно. Проте уже під час використання фінішної штукатурки розмір зерна має бути якомога меншим. Тоді робота виглядатиме акуратною та професійною.

Також варто обов’язково звернути увагу на те, під який тип нанесення Ви купляєте штукатурку. Виробники розрізняють штукатурку під ручне нанесення та під машинне. Тому краще перепитати в консультанта або уважно прочитати інструкцію з використання.

Ще потрібно запам’ятати, що штукатурка для внутрішнього застосування не підійде назовні. Коли Ви думаєте штукатурити будинок ззовні, обов’язково треба обирати штукатурку для зовнішнього застосуванні. У протилежному випадку вона покриється тріщинами при першій же несприятливій погоді. Тому деколи варто звернути увагу на товар штукатурка універсальна, адже вона витримує зовнішні перепади температур та вологостійка.

Інтернет-магазин будівельних матеріалів «ALKIV»  має цілий розділ різноманітних штукатурок. Ви можете обирати за типом, сферою застосування та ціною. Можна порівняти різні варіанти та переглянути усі технічні характеристики. Також до кожної штукатурки можна переглянути покрокову інструкцію з використання, в якій розбереться навіть новачок в цій сфері.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України