ЄС|NATO

Вступ до Шенгену: Румунія вимагає від Австрії компенсації через вето

Вето Австрії на вступ країни до Шенгену викликає сильний гнів. Тепер Румунія вимагає виплати компенсації у розмірі 200 мільйонів євро на місяць.

Австрія має виплатити компенсацію, еквівалентну втратам румунської економіки у розмірі 200 мільйонів євро на місяць, зажадав президент Асоціації за чисту енергію та боротьбу зі зміною клімату Разван Ніколеску на прес-конференції малих та середніх підприємств у Бухаресті у четвер, повідомляє Agerpres.

Колишній міністр енергетики критично зауважив, що в нього склалося враження, що два лідери Австрії, канцлер і міністр внутрішніх справ намагаються взяти в заручники всі цінності та принципи Європейського Союзу з моменту його заснування і нічого не поважати, бо їм так хочеться. “Це також питання поваги до мільйонів громадян Румунії та Болгарії”, – сказав Ніколеску. «Рано чи пізно Румунія приєднається до Шенгенської зони, але ця незаслужена ляпас не буде забута так швидко більш ніж 20 мільйонами румунських громадян».

За словами екс-міністра, щомісяця затримки вступу його країни до Шенгену означає падіння валового внутрішнього продукту як мінімум на 200 мільйонів євро. «Якщо австрійці хочуть потішити своє політичне его щодо Європейського Союзу у зв’язку з виборами у січні, регіональними виборами, якщо вони хочуть використати цінності Європейського Союзу в тому сенсі, що вони їх не поважають, тоді вони мають нарешті віддати ці гроші», – Запитав Ніколеску.

Паралельно з цим уже лунають заклики до бойкоту австрійських компаній, які працюють у Румунії

«Будьте такі добрі і відправте ці компанії назад до їхньої Шенгенської зони. Не купуйте у них більше! – Написав у Twitter голова медіа-агентства Avangard Media Алекс Бадеа. З цією метою він розмістив фотографію з логотипами 16 австрійських компаній, включаючи Billa, Erste Group, Raiffeisen, Baumit, Hervis, Julius Meinl, Uniqa, Pfanner, Strabag, XXXLutz, Vienna Insurance Group, Swarovski та Red Bull.

Австрія є другим за величиною іноземним інвестором як у Румунії, і у Болгарії. У Румунії налічується 3 900 філій австрійських компаній, у яких працює близько 100 000 осіб, у Болгарії – 350 філій з 30 000 співробітників.

За матеріалами: https://www.vienna.at/
Фото: ©APA/HANS KLAUS TECHT (Archivbild)

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України