Лосось – це загальна назва для декількох видів риб сімейства лососевих
Лосось, форель, сьомга – вісь представники цього сімейства. Різниця між цими рибами, звичайно, є, але ледь помітна. Найкориснішою вважається дика риба.
Лосось живе уздовж узбережжя Тихого і Північно-атлантичного океанів, а також іноді і в озерах. Цю рибу також вирощують на спеціальних фермах по всьму світу.
Якість лосося зазвичай оцінюється за вмістом у ньому жиру і плоті червонуватого кольору.
Рецепти приготування лосося:
- Стейки з лосося на грилі
- Свіжий лосось в маринаді
- Запечений лосось з горіховим соусом
- Клаб сендвічі з лососем, смажені на грилі
Колір плоті риби залежить від того, чим вона харчується. Пігмент під назвою астаксантин знаходиться у багатьох ракоподібних, якими харчуються лосось і форель.
Переваги лосося
Плоть лосося містить жири, до складу яких входять Омега-3 жирні кислоти, що володіють дуже корисними властивостями. Консервований лосось має м’які які кістки, які теж можна вживати в їжу. Це дуже добре, тому що в кістках лосося багато кальцію. У цій рибі так само багато вітамінів групи B і білка.
А тепер познайомимося з найпоширенішими видами сімейства лососевих.
1. Генетично модифікований лосось
Безпека споживання генетично модифікованого лосося ще не доведена, тому вживанням такої риби не варто зловживати. Її розводять на фермах, де вона може добре харчуватися цілий рік, тому, порівняно із звичайним лососем, вона набагато швидше набирає масу тіла.
2. Королівський лосось
Іншими його назвами є тихоокеанський лосось, чорний, зимовий і члрноротик.
Королівський лосось вважається найкращим. У нього соковита, ароматна плоть і яскравий колір. Він є найбільшим з п’яти видів тихоокеанського лосося. Ця риба є кращою в рибній промисловості, але на її частку припадає лише 1% всього улову.
Дикого лосося в природі не так і багато. Одним з видів промислу є кижуч.
Тому він і коштує дуже дорого. Але якщо у вас буде така можливість, обов’язково купіть і спробуйте. За смаком він набагато краще риби, вирощеної на фермах. Його бажано не пересмажувати, щоб у ньому зберігався аромат моря і з’їдених ним ракоподібних. Лосося не слід коптити. Копчення вбиває на корені всі аромати цієї смачної риби. Її треба готувати більш натуральними способами – відварити або запекти на грилі. Не використовуйте при цьому ніякі ароматні трави. Вам знадобиться лише трохи солі, чорного перцю і оливкового масла. Якщо ви вирішили приготувати соус до риби, то не треба їм заливати рибу. Соус слід подавати окремо і вживати практично самостійно.
3. Нерка
Нерку ще називають червоною рибою, тому що під час нересту самці набувають червоне забарвлення.
Це друга риба після королівського лосося. Вона має глибоку червоне забарвлення і хороший смак. В залежності від місця вилову, вона може бути різною на смак. Коли риба готується до нересту і підходить до берега, вона стає менш жирної, а вісь у глибоких водах вона жирніше.
4. Горбуша
Ця риба блідо-коралового кольору, тонкої текстури, з невеликою кількістю жиру, що володіє м’яким яким смаком. Часто її розмір менший, ніж інших видів лосося. У горбуші на спині знаходиться горб, із-за чого вона і отримала свою назву. Горбуша є найменш дорогим видом лосося.
5. Кета
Кета теж є представником сімейства лососевих. Її продають на всіх ринках морепродуктів, а також в магазинах у вигляді консервів або в копченому вигляді. Плоть кеті блідо-жовта, тому навіть важко уявити, що перед вами лосось, коли ви її бачите. Ця найменш жирна і смачна з усіх видів лосося. Одна година її навіть не відловлювали, так як вона не становила інтересу для риболовецьких підприємств, однак ринок зростанні і розширюється, тож настав час відловлювати і її.
6. Атлантичний лосось
Атлантичний лосось має рожеву або червонуватого плоть з високим вмістом жиру. Бажання людей виловити його в якомога більших кількостях призвело до практично повного знищення цього виду. Невелика кількість особин залишилося лише в США в районі штату Мен. Зараз вилов атлантичного лосося заборонений в більшості країн атлантичного басейну. Але в магазинах доступний лосось, вироблений на рибних фермах.
7. Форель
Форель є широко поширеним членом родини лососевих. Існує безліч її різновидів. Найпоширеніші – морська форель озерна і райдужна. Форель краще готувати не саму по собі, а разом з хоча б невеликою кількістю дикого лосося, так вийде смачніше.
Рецепти з фореллю:
- Смажене філе форелі в паніровці з кукурудзяного борошна
- Брускетта з фореллю і соусом чилі
- Салат з фореллю, руколою і сіром
Всі представники сімейства лососевих вважаються хорошою рибою, корисною для здоров’я, тому коштують в магазинах і на ринках досить дорого.