Як увійшли в моду підтяжки
В Англії 1820-х років у чоловіків увійшли в моду штани з дуже завищеною талією, іншого способу підтримувати штани крім як за допомогою підтяжок не представлялося можливим. Тоді були підтяжки на ґудзиках і шкіряних петлях. Перші підтяжки, що увійшли в моду, на спині з’єднувалися горизонтальної лямкою і були в формі літери М. Згодом ця модель трансформувалася в Х-образні, а потім і в Н-образні підтяжки. Підтяжки і зарас користуються популярністю, купити їх можна тут:
Типи підтяжок
Нині найпоширенішим типом є Х і Н-образні підтяжки. Лямки у Х-образних типів розташовуються ширше, тому такий тип зручний для чоловіків великої комплекції. Ще підтяжки поділяються за видом кріплення.
Види кріплення підтяжок:
на кліпсі
на ґудзиках
Підтяжки на ґудзиках
Чоловічі підтяжки, як правило, робляться з еластану, поліпропілену, грогрена (вид шовку), шовку, джакарда і шкіри.
З діловим одягом прийнято носіння підтяжок середньої ширини (1,25-1,5 см), в повсякденних образах використовуються підтяжки різної ширини від вузьких до широких.
У молодіжній моді популярність підтяжок пов’язана з модою на завищену талію штанів, тому що на заниженій талії підтяжки виглядають погано, візуально ще більше підкреслюючи подовження торса і укорочення ніг.
Спочатку підтяжки відносилися до суто чоловічої моди, але з 1970-го року вони просочилися і в жіночий гардероб.
Незважаючи на те, що зараз підтяжки носять як модний аксесуар, а не як засіб утримання штанів на талії, слід враховувати, що носити їх прийнято без ремня, яким би незвичним це для вас не здавалося.
У весільній моді популярний образ нареченого в підтяжках з метеликом, найчастіше такий варіант використовується в стилізованих весіллях (стиль ретро, ??кантрі, рустик, Шеббі-шик і т.п.) в умовах відсутності піджака або жилетки на ліву підтяжку кріпиться скриньки для подарунків.
В сучасній моді виникали спроби носити підтяжки на джемпері, але не прижилося, все-таки на сорочці вони виглядають найкраще.