Вперше чудотворна ікона «Милосердя двері» перебуватиме в Україні

3 вересня 2016 року, о 15.00, до Архикатедрального собору Святого Юра у Львові вперше урочисто внесуть чудотворну ікону «Милосердя двері». Цю ікону владика Євген (Попович), Архиєпископ і Митрополит Перемишельсько-Варшавський, привезе з м. Ярослава (Польща).

Українська ікона Пресвятої Богородиці «Милосердя двері» 8 грудня 2015 року, на особисте побажання Папи Франциска, перебувала у Римі під час відкриття ювілейного Року Божого милосердя у всій Католицькій Церкві.

«Що це означає для нашої Церкви, для нашого народу, годі поки-що вповні усвідомити. Адже ми так давно шукали способу, аби вся Католицька Церква молилася за Україну. Бо зараз на наші плечі лягають дуже тяжкі тягарі… І так виглядає, що Богородиця особисто бере на себе всі необхідні справи, аби промовити слово за Україну. І де? У Римі», – зауважив тоді Блаженніший Святослав, Глава УГКЦ.

У неділю, 4 вересня 2016 року, перед цією іконою молитимуться усі владики, члени Синоду Єпископів УГКЦ, адже саме цього дня Архиєрейською Літургією об 11.00 Синод розпочне свою роботу.

Упродовж тижня у соборі Святого Юра перед іконою відбуватимуться як спільні, так і приватні молитви, а 10 вересня її урочисто буде перенесено до новоспорудженого університетського храму Святої Софії – Премудрості Божої.

Того дня о 16.00 розпочнеться Молебень до Божого милосердя, а відтак о 16.30 – молитовна хода із собору Святого Юра до храму Святої Софії – Премудрості Божої. О 18.00 у храмі Святої Софії розпочнеться Вечірня з Литією, а о 19.30 – молитовні чування.

11 вересня, о 10.00, Блаженніший Святослав освятить храм Святої Софії. Того ж дня ікона повернеться назад до Ярослава.

«Заохочую усіх вірних Церкви і людей доброї волі використати унікальну нагоду помолитися перед цією чудотворною іконою за нашу Україну, за її свободу і незалежність. Особливо просити у Пресвятої Богородиці миру для нашої землі і опіки над нашими воїнами. До нашого храму у Ярославі, щоб помолитися перед цією іконою прибувають групи паломників з усієї Європи. А тут Божа Мати у своїй чудотворній іконі сама приходить до нас», – закликав Блаженніший Святослав. Він також попросив вірних молитися за успішне проведення цьогорічного Синоду Єпископів УГКЦ.

Довідка

Ікона «Милосердя двері» виставлялася під час урочистостей у Ватикані з нагоди відкриття надзвичайного Року Божого милосердя.

У нашій Церкві ця ікона також є офіційною іконою Року Божого милосердя. Копії цієї ікони виставлені для вшанування в усіх катедральних соборах нашої Церкви.

«Милосердя двері» – це стародавня ікона, яка належить Греко-Католицькій Церкві, і сьогодні зберігається у соборі Преображення в м. Ярославі у Перемишельсько-Варшавській архиєпархії УГКЦ в Польщі. Ярославська ікона «Милосердя двері» вважається чудотворною та коронована коронами святого Папи Івана Павла ІІ у 1996 році.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

nine + twenty =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh