Життя

СЕКРЕТ: Як отримати бажане

Американські вчені розкрили секрет успіху великих людей: Шекспіра, Ейнштейна, Ньютона, Білла Гейтса. Цей секрет приховували століттями, на нього полювали…

СЕКРЕТ: Как получить желаемое

З цих інтригуючих слів починається документальний фільм The Secret.

Він наробив багато шуму на Заході. Його подивилися лише особливо просунуті люди і з радістю почали ділитися на інтернет-форумах своїми успіхами. Ми не могли пройти повз такої чарівної формули щастя. І фільм подивилися, і літературу шанували, і на практиці застосували. Відповідально заявляємо: це працює! І з радістю ділимося з вами приголомшливим секретом.

Всесвіт — це стіл замовлень

Основна ідея фільму: Всесвіт — це великий стіл замовлень, а ми — замовники. І воно сліпо втілює в реальність всі наші думки. Воно не розрізняє — про хороше ми думаємо або про погане.

Творці фільму запевняють, що у Всесвіті діє лише один закон — закон тяжіння. І все, що ми маємо в нашому житті — всі новини, людей, успіх або невдачі, — ми притягли самі в своє життя. Те ж стосується здоров’я, багатства і щастя. Спочатку ця думка приголомшує. Адже відразу на плечі звалюється колосальне почуття відповідальності за себе і своє життя. Перша реакція — бажання посперечатися. «Я не притягував цю аварію, я навіть не думав про ці проблеми! Я завжди мріяв про багатство і здоров’я, а не про те, що маю!»

Автори фільму самі озвучують всі можливі заперечення. Загадково посміхаються… і все пояснюють буквально на пальцях, що до чого в цьому кращому із світів. Так-так, саме кращому. Це перше, у що вони пропонують повірити і прийняти як даність.
У чому причина невдач, якщо ми їх не хочемо?

  • Всесвіт, кажуть автори фільму, постійно сприймає імпульси з кори головного мозку кожної людини. Те, про що ви думаєте, фіксується як ваше бажання. А чи мрієте ви про автомобілі або говорите собі «тільки б не аварія» — ваша справа. Всесвіт не розрізняє «так» і «ні». Вона сліпо виконує ваші страхи. Так само, як і сліпо виконує ваші найзаповітніші бажання. Боїтеся, що вас не підвищать? Ну можете розслабитися, не підвищать. Часто люди самі закривають свої можливості. Вони кажуть так: «Ні, звичайно, я не проти великих грошей. Та хто ж мені дасть?» І дійсно, ніхто не дає. А якщо людина чітко впевнена у тому, що повинна  бути багатою, то гроші і можливості заробити якимось чином знаходяться.
  • Друга причина невдач і проблем у тому, що, навіть коли Всесвіт готовий виконати мрію і позбавити від смутку, він посилає, як стверджують автори фільму, своїх посередників. До речі, посередником може стати кожен з нас. Але людина сама відмовляється від допомоги, від шансу змінити долю. Їй легше голосити про випробування, що випали на її долю.
  • Ви послухайте, про що в основному говорять при зустрічі старі друзі. Вони скаржаться на життя, лають уряд, жінки лають чоловіків, чоловіки нарікають на жінок. А про що говориш, у що вкладаєш свої емоції, те й отримуєш.
  • Ще одна причина проблем у житті, вважають автори фільму, неправильна інформаційна обстановка навколо. Увімкнеш телевізор, в серіалах суцільні вбивства та сльози струмком, на ток-шоу розповідають про страшні життєві історії, а аналітики роблять страшні очі і віщують кінець світу. Вмикаєш радіо, і в більшій частині пісень співається про те, що пішла любов, і псевдофілософскі наспіви про те, що щастя немає. Хочеш-не хочеш, а зомбуєшся на негативні думки. Якщо, звичайно, не вмієш фільтрувати інформацію.

З чого почати?

Якщо ви вирішили читати далі, приготуйтеся до того, що скоро ваше життя зміниться. Це ваш шанс змінити свою долю. Скористайтеся ним. Для початку вам потрібно пройти три кроки звільнення. А потім проробити один за одним різні приємні кроки.

Крок 1. Проаналізуйте своє минуле

Подивіться на своє минуле. Воно є прямим наслідком того, у що ви вірите. Невдалий шлюб? Скарги на здоров’я? Брак грошей? Значить, якась частина вас хоче, щоб так і було.

Приклад. Одна жінка хворіла на діабет. Вона, звичайно, хотіла б бути здоровою. Але на прийомі у психолога з’ясувалося, що найбільше їй подобається відчувати навколо себе підвищену увагу, вона ховалася в хворобу від життя. Вона сама її притягла.

Психологи ще називають це установками на те чи  інше протягом життя. Зараз ви повинні проаналізувати їх. Для цього спочатку випишіть на аркуш паперу свої скарги на життя. Написали? А тепер перетворіть їх в цілі і бажання. У вас може і повинен вийти ціла розповідь про свої бажання.

Дайте відповідь на питання:

— Чого ви хочете?
— Що змусить вас сміятися?
— Якщо б ви були чарівником, що б ви попросили для себе?

Крок 2. Уявіть картину майбутнього

Як ви думаєте про своє майбутнє, що ви представляєте у ньому, на що налаштовуєтеся? Дайте відповідь на ці питання. Ось з чого складається ваша картина наступного літа, осені. А що з вами буде через рік?

Ваша картина майбутнього складається в основному з страхів або ви віддаєте управління своїм життям на волю долі? В життя втілиться все те, про що ви думаєте. І вашою долею стане випадковість.

А тепер відпочиньте від реалій і дозвольте собі помріяти. Автори фільму називають цей метод «Візуалізація». Закрийте очі і уявіть майбутнє, яке вас зробило б щасливою людиною. Відкрийте собі свої найпотаємніші бажання і уявляйте, що вони ВЖЕ ЗБУЛИСЯ.

Закінчити сеанс мріяння потрібно так: обов’язково подякуйте долю, Всесвіт, Бога або духа життя (хто вам ближче) за те, що так буде. Про силу вдячності буде сказано окремо.

Крок 3. Навчіться мислити позитивно

Це може бути складним кроком. Особливо, якщо ви більше звикли скаржитися, а вираз радості взагалі в деяких краях вважається непристойним. Тепер вам потрібно спробувати переламати себе. Акцентуйте увагу на самому позитивному у вашому житті. І повністю ігноруйте все негативне.

Для цього допоможе ось така вправа. Уявіть, що у вас є дві рослини. Одна — райська квітка: все позитивне, що є у вашому житті. А інша — крива страшна колючка: все негативне. І ось як тільки ви вирішили подумати або поговорити про хороше, ви поливаєте райську квітку. Вона буде рости і цвісти далі. А якщо ви будете більше води лити на криву колючку, то рости буде вона, а квітка може, не приведи господи і засохнути.

До РЕЧІ

Сучасні маркетологи, виявляється, вже давно використовують цю теорію на практиці. Як розповіла нам директор з маркетингу однієї з великих компаній, прийом «Візуалізації» називається у них «Формування подій». Вони заздалегідь пишуть розповідь про оптимістичне майбутнє компанії, як воно виглядає в деталях. І це завжди спрацьовує, запевнила вона нас.

Карта щастя

Цей прийом був відомий ще в давні століття. Кажуть, такі карти щастя, або карти бажань, були у всіх великих успішних людей. Що потрібно зробити? Озброїтися стопкою журналів і ножицями. Наклеїти посеред аркуша паперу свою фотографію і почати вирізати з журналів те, що б вам хотілося мати більше всього.

Якщо матеріального вираження вашого бажання немає, то вирізуйте заголовки, які ви б хотіли мати над своїм життям. Все це потрібно наклеїти навколо вашої фотографії. Вам сподобається цей колаж обов’язково. Тепер залишилося повісити його кудись так, щоб ви могли їм милуватися мало не кожен день.

З точки зору психології суть методу в тому, що спочатку ви чітко розумієте свої бажання, усвідомлюєте їх, а щоденне спостереження в матеріальному світі налаштовує вас на виконання. Автори фільму, правда,вважають, що це «нагадування». Щоб ви регулярно посилали потрібні імпульси. Обов’язкова умова: при спогляданні своєї карти потрібно викликати в собі відчуття щастя або хоча б радості і вигукувати: «Так!» Джо Вітеле, вчений з фільму, обіцяє, що в життя втілиться не менше 80%.

Камінь подяки

Почуття подяки, навіть саме слово «дякую» має дуже потужну енергетику. Автори фільму пропонують завести собі камінь подяки. Ви повинні знайти його самі, як пінгвіни. У них є такий ритуал, перш ніж ощасливити кохану. Ви це повинні зробити, щоб ощасливити себе.

Цей камінчик повинен бути приємний на дотик. Кожен день його потрібно брати і, погладжуючи, говорити спасибі за те, що є у вас хорошого. Це такий спосіб зайвій раз полити свою «райську квітку». Але магія каменю полягає ще й у тому, що можна притягнути новини. Потрібно тільки щиро сказати, погладжуючи камінчик, мовляв, дякуємо за те, що ЦЕ (необхідне вам подія) вже сталося.

Ніби те, чого б ви хотіли, вже відбувається. Одна дівчина, приміром, так постійно притягує свій автобус. «Спасибі за те, що, як тільки я підійду до зупинки, завжди приходити мій автобус», — говорить вона. І правда, так і відбувається. А взагалі його можна дуже довго чекати, цей автобус.

Чарівна паличка

Як було б добре, щоб змахнув паличкою і розслабився. Втім, ви для цього можете завести чарівну друкарську ручку. Вам потрібно вибрати якусь одну, за якою ви закріпіть цей статус. І носити її завжди з собою. Або ховати в спеціальному місці. Ви ж чарівник. Вам і вирішувати.

Раз виникло маленьке бажання, напишіть його. Можна навіть в «чарівний» блокнот. Це називається скрипт. Правила такі: ви повинні писати у теперішньому часі, як ніби бажання вже виконується. А закінчувати словами: «Я хочу це або що-небудь краще». І закріплювати почуттям вдячності. Віра в те, що саме так і буде, обов’язкове.

Що говорити офіційна наука?

Олег Єрмолаєв, кандидат психологічних наук, доцент:

Чарівна дію візуалізації відома науці давно. Але у фільмі вирішили нічого не ускладнювати і привели все до простої зрозумілої формули. Людина звертається до Всесвіту, і Всесвіт їй все дає. Насправді ці процеси набагато глибші. З точки зору офіційної науки це створення установок. Саме вони формують наше життя. На що ти налаштований, у що віриш, то і складає долю.

Ваше сприйняття життя діє так: якщо ви думаєте про погане, скаржитеся на життя, то як би стаєте провідником у свій світ негативних сутностей. А коли радієте — впускаєте позитивних. Ось чого ви хочете, щоб у вашому житті було більше, то й впускайте. Взагалі навіювання — велика річ.

Онкологи, наприклад, раніше намагалися не говорити результати аналізів. Тому що якщо людині сказати, що вона приречена, вона може померти раніше, ніж це сталося б за хвороби. Її вбивають думки про смерть. Відомі випадки, коли люди вмирали від голоду на сьомий день, в той час як при лікувальному голодуванні людина здатна не приймати їжу місяць.

Вся справа в настрої. Але найважливіші «чари» цього методу в тому, що автори фільму пропонують людині взяти відповідальність за свою долю на себе.

Одного цього достатньо, щоб змінити життя на краще!

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України