У Національному університеті «Львівські політехніка» обговорюють практичні поради, як легше возз’єднати сім’ї українців в Італії.
27 вересня 2018 року у головному корпусі НУ «Львівська політехніка» відбувся міжнародний симпозіум «Возз’єднання родини: контекст української міграції до Італії».
• Чим сьогодні особлива українська міграція до Італії?
• Як законодавство регулює можливості для возз’єднання родин в Італії?
• Скільки українських мігрантів уже скористалися процедурою возз’єднання та з якими труднощами вони стикнулися?
Про все це та багато іншого цікавого говоритимуть у Львівській політехніці під час Міжнародного симпозіуму «Возз’єднання родини: контекст української міграції до Італії».
Ірина Ключковська, директор Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою, зазначає, що «питання возз’єднання родини лежить не лише в юридичній площині, але й в морально-етичній. Завдання італійської сторони – забезпечити реалізацію міжнародних та національних правових норм щодо возз’єднання та сприяти інтеграції іммігрантів, а завдання України – допомогти зберегти українську тотожність за кордоном».
Ярина Хомцій, керівник проектів Благодійного фонду «Запорука», підкреслює: «На заході буде презентовано унікальний проект FORM@, який реалізовують в Італії та 10 країнах світу, і який сприяє возз’єднанню чоловіків з дружинами, дітей з батьками, допомагає підготуватися до виїзду тим родинам мігрантів, які вирішили возз’єднатися в Італії, навчають основних прав та правил Італії, допомагають їм порозумітися на початковому етапі перебування за кордоном».
У Симпозіумі взяли участь:
• Катерина КІТ-САДОВА – дружина Львівського міського голови;
• Джоель МЕЛЬКЙОРІ – консул Посольства Італійської Республіки в Україні;
• Паоло ФЕРРІ – генеральний директор Patronato ACLI (Патронато АКЛІ, Італія);
• представники міських рад та обласних адміністрацій Львова, Тернополя, Івано-Франківська;
• науковці, визначні експерти, представники неурядових організацій та церковних структур.
На Симпозіумі не лише обговорили законодавчі підстави, проблематика, потреби, вплив та практична діяльність, спрямовані на захист сімейних прав українських мігрантів до Італії, але й свій практичний досвід у цій сфері представлять Patronato ACLI та Благодійний фонд «Запорука».
Організатори: Благодійний фонд «Запорука», Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою НУ «Львівська політехніка» (МІОК) (обидва – Україна) та Patronato ACLI – Associazione Cristiane Lavoratori Italiani (Італія).
Інформаційний партнер: Львівська міська рада
За детальнішою інформацією просимо звертатися за тел. +38(032) 258-01-51