Авторські статті

Газпром з українців скинули, залишилося вугільне Росукренерго

Популярна українська телеведуча і журналіст Лариса Волошина у своєму блозі пише про те, що всім добре відомо, як українські політики вміють годинами розповідати про «зубожіння», тарифний геноцид та інше благоглупство, але конкретних питань не задає жоден політик, який мріє про владне крісло. Жоден з них не намагається підсумувати картину української енергетичної реальності, а вона яскрава, якщо вірити експерта з енергетики Андрію Герусу. Вугілля в Україні чи не в два рази дорожче ніж в Роттердамі. Незважаючи на подвійну ринкову ціну, вугільна галузь продовжує отримувати дотації з бюджету. Монополія на ринку не цікавить Антимонопольний комітет, антикорупціонерів вона теж не цікавить.

Блогер зазначає, що високі ціни на електрику використовуються для того, щоб просувати соціалістичні гасла, популістські страшилки, політичні байки – все що завгодно, крім як для того, щоб поставити питання про демонополізацію ринку. Як нещодавно повідомляли українські ЗМІ, міністру енергетики Насалику прийшла в голову реформаторська думка, компенсувати за рахунок українського бюджету електрику, спожиту на окупованих територіях.

Журналіст пише, що після такої ідеї ніхто і слова не сказав, а що це за такі поставки, на підставі яких договорів і з ким? Якщо це гуманітарна програма, то тоді міжнародна гуманітарна місія стежить, щоб українська електрика надходила до споживача? І хто фіксує скільки реально спожито на окупованих територіях? Отримати гроші – це прекрасно, але, як і на якій підставі? Лариса Волошина зазначає, єдине, що радує в цій ситуації, так це те, що чітко вимальовується наступне поле бою за незалежність. «Газпром» з української шиї скинули, тепер вугільне «росукренерго» треба скинути.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України