Війна РФ проти України

Волонтери організували виробництво 120 пристроїв для знешкодження розтяжок

Громадські активісти у Нововолинську організували виготовлення так званих «кішок» – пристроїв, за допомогою яких солдати знешкоджують ворожі розтяжки.

– Це не просто шматок металу, – запевняє волонтер Андрій Рязанов. – «Кішка» береже життя бійців. Її використовують в тому ж таки Айдарі та підрозділах Збройних сил України.

– Нещодавно наш скромний пристрій врятував не одне життя українським військовим під Дебальцево, – розповідає Олександр Богдан – розробник нововолинських «кішок». – Солдати ведуть бої і просуваються на території, які терористи мінують. Виявити і деактивувати ворожі розтяжки допомагає «кішка».
– Відмінність нашого девайсу від інших в тому, що завдяки певним вдосконаленням, він працює в будь-якому місці – високій траві, болоті, серед битої цегли тощо. Своїми виступами чи прорізами «кішка» зачепляє нитку розтяжки і таким чином підриває снаряд без шкоди для бійця.

Демонстрацію роботи свого пристрою волонтери провели на базі Нововолинського електромеханічного коледжу. Викладачі та студенти цього навчального закладу саме допомагають у виготовленні нової партії «кішок» для солдатів. Завдяки їхній допомозі та сприянні небайдужих підприємців і підприємств на передову вже невдовзі буде доправено більше сотні таких пристроїв.

– Ми безкоштовно взяли матеріал на пункті прийому металобрухту, – розповідає Андрій Рязанов. – Тоді попросили підприємця і депутата Едуарда Судніка, який керує заводом відповідного профілю, порізати нам цей метал під певні розміри. Він погодився. Тоді на ВАТ “Оснастка” наші заготовки відфрезерували. І ось тепер силами викладачів і студентів коледжу “кішки” виходять на фінальну стадію виробництва.

– Хочу зазначити, що на ринку звичайні і малоефективні пристрої для знешкодження розтяжок коштують в районі 20 у.о. Небайдужі нововолинці за тиждень виготовлять 120 значно кращих девайсів. Сума зекономлених коштів становить щонаймене 2400 доларів. Інтернет-бариги уже пропонували співпрацю нашому місцевому розробнику. Мовляв, готові скуповувати у волонтерів “кішки” оптовими партіями. Проте ми лишаємося волонтерами, а не торговцями, тому й надалі співпрацюємо лише напряму із солдатами зі Сходу.

Громадське. Волинь (Hromadske. Volyn)

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України