Волонтери організували виробництво 120 пристроїв для знешкодження розтяжок

Громадські активісти у Нововолинську організували виготовлення так званих «кішок» – пристроїв, за допомогою яких солдати знешкоджують ворожі розтяжки.

– Це не просто шматок металу, – запевняє волонтер Андрій Рязанов. – «Кішка» береже життя бійців. Її використовують в тому ж таки Айдарі та підрозділах Збройних сил України.

– Нещодавно наш скромний пристрій врятував не одне життя українським військовим під Дебальцево, – розповідає Олександр Богдан – розробник нововолинських «кішок». – Солдати ведуть бої і просуваються на території, які терористи мінують. Виявити і деактивувати ворожі розтяжки допомагає «кішка».
– Відмінність нашого девайсу від інших в тому, що завдяки певним вдосконаленням, він працює в будь-якому місці – високій траві, болоті, серед битої цегли тощо. Своїми виступами чи прорізами «кішка» зачепляє нитку розтяжки і таким чином підриває снаряд без шкоди для бійця.

Демонстрацію роботи свого пристрою волонтери провели на базі Нововолинського електромеханічного коледжу. Викладачі та студенти цього навчального закладу саме допомагають у виготовленні нової партії «кішок» для солдатів. Завдяки їхній допомозі та сприянні небайдужих підприємців і підприємств на передову вже невдовзі буде доправено більше сотні таких пристроїв.

– Ми безкоштовно взяли матеріал на пункті прийому металобрухту, – розповідає Андрій Рязанов. – Тоді попросили підприємця і депутата Едуарда Судніка, який керує заводом відповідного профілю, порізати нам цей метал під певні розміри. Він погодився. Тоді на ВАТ “Оснастка” наші заготовки відфрезерували. І ось тепер силами викладачів і студентів коледжу “кішки” виходять на фінальну стадію виробництва.

– Хочу зазначити, що на ринку звичайні і малоефективні пристрої для знешкодження розтяжок коштують в районі 20 у.о. Небайдужі нововолинці за тиждень виготовлять 120 значно кращих девайсів. Сума зекономлених коштів становить щонаймене 2400 доларів. Інтернет-бариги уже пропонували співпрацю нашому місцевому розробнику. Мовляв, готові скуповувати у волонтерів “кішки” оптовими партіями. Проте ми лишаємося волонтерами, а не торговцями, тому й надалі співпрацюємо лише напряму із солдатами зі Сходу.

Громадське. Волинь (Hromadske. Volyn)

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

5 × 1 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh