Вогнетривка цегла: шамотна і керамічна. Поради при виборі

На відміну від часів повного дефіциту, сьогодні придбати вогнетривку цеглу не має жодних проблем.

На сьогодні пропозиція на ринку перевищує попит: споживачеві пропонується широкий асортимент шамотної і керамічної продукції, як вітчизняного, так і зарубіжного виробництва (Україна, Білорусь, Західна Європа). Однак великий асортимент в першу чергу означає необхідність грамотного вибору: адже навіть у одного і того ж виробника якість різних партій продукції може змінюватися.

Вогнетривку цеглу можна розділити на два види: шамотну і пічну.

Будівництво камінів і печей має класичну схему: для кладки топки і димаря використовується спеціальна вогнетривка шамотна цегла, а для всіх інших елементів печі – повнотіла керамічна. Якість даних виробів і сировини напряму впливає на те, наскільки ефективною буде експлуатація всієї конструкції, наскільки піч буде міцною і скільки часу вона прослужить.

Шамотна цегла: основний матеріал для топки і димоходів

Цей матеріал використовується для будівництва конструкцій, які безпосередньо стикаються з відкритим вогнем. Якісна, добре випалена шамотна цегла здатна витримувати температуру до + 1800°C. Крім вогнестійкості, цей вид цегли має такі переваги, як здатність витримувати різкі перепади температур і хімічну стійкість до впливу вапна і лугів, що робить його відмінним вибором при кладці димоходів.

Як виглядає справжня шамотна цегла і на що потрібно звернути увагу при її виборі?

Для шамотних виробів характерні жовтуваті відтінки: від світло-пісочного до кремового. Незалежно від кольору, цей вид виробів має особливу зернисту структуру, що відрізняє її від звичайної керамічної продукції. Так як важливість топки і димаря в кладці печей і камінів важко переоцінити, до вибору шамотних виробів потрібно підійти з усією відповідальністю.

Керамічна пічна цегла: основний матеріал для кладки печей і груб

Використовується для кладки елементів, які безпосередньо не стикаються з вогнем, повинна володіти рівномірним кольором. Пічна цегла, що використовується для кладки камінів і печей, має марку міцності від М100 до М300. Найчастіше можна зустріти пічну цеглу М200. Максимальна температура, яку витримує пічна цегла, становить близько 1000°C. Вибирають цей матеріал за тим же принципом, що і вогнетривку шамотну, використовуючи прості методи: зовнішній огляд, перевірка «на звук». Крім цього, огляд внутрішньої поверхні також може чимало розповісти про її якість: сторонні включення, порожнечі і нерівномірний колір говорять про порушення технології виробництва.

Брак керамічної і шамотної продукції

На жаль, керамічні і шамотні вироби, як і будь-які інші будівельні матеріали, можуть бути бракованими. Основних видів браку в даному випадку два: це недопал і перепал. У першому випадку недостатній випал призводить до того, що цегла втрачає до 75% своїх властивостей. Зрозуміти це можна за кольором: шамотна може бути світлою, майже білою, а звичайна – гірчичного відтінку. Визначити брак такого роду можна і по глухому звуку, який видає недопалена цегла при ударі. Для цього достатньо постукати кулаком або кісточкою зігнутого пальця – і при виборі з декількох виборів все буде зрозуміло. Другий вид браку – перепал. В цьому випадку вироби мають нерівномірний колір і порушену геометрію внаслідок роздутості. Як правило, серцевина таких виробів має темний, майже чорний колір.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

fourteen + 16 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh