Ефективні противірусні препарати

Для лікування грипу, ГРВІ та інших вірусних захворювань лікарі практично завжди виписують противірусні препарати. Деякі з них допомагають боротися з одним типом вірусу, інші впливають на мікроорганізми з інших груп, а є такі патогени, для яких специфічного лікування не існує.

Класифікація противірусних препаратів

Всі сучасні противірусні засоби умовно поділяються на кілька груп:

 1. Медикаменти, що діють безпосередньо на вірусні клітини.

 2. Ліки, які активують або імітують власний імунітет.

Противірусні препарати купити можна в онлайн або роздрібній аптеці. Важливо при цьому знати тип вірусу, щоб підібрати правильні ліки. Наприклад, при застуді можуть призначатися 5 груп медикаментів:

 • Блокатори М2-каналів. Це одні з перших ліків, які були випущені спеціально для лікування грипу А. Пригнічують поширення вірусних клітин. Але зараз більшість штамів стійкі до цієї групи засобів, внаслідок чого їх практично не призначають.

 • Інгібітори нейрамінідази – засоби, що зупиняють вивільнення нових вірусних клітин грипу А і В.

 • Інгібітори гемаглютиніну – медикаменти, що пригнічують злиття ліпідної вірусної оболонки і клітинних мембран. До таких належить відомий медикамент Арбідол, яким можна лікуватися з дитячого віку.

 • Лейкоцитарні інтерферони, що активують природне придушення вірусних агентів в організмі. Їх приймають при таких захворюваннях, від яких немає специфічного лікування.

 • Індуктори інтерферону – речовини, які стимулюють синтез власного інтерферону в організмі. Завдяки цьому підвищуються захисні сили і збільшується антивірусний ефект. Сюди відносяться медикаменти Кагоцел, Тилорон та інші.

 • Гомеопатичні засоби на основі натуральних компонентів (не мають доведеної ефективності). Багато хто вважає, що дані речовини діють як плацебо.

У всіх противірусних ліків є показання, протипоказання і побічні ефекти, тому вибирати їх потрібно тільки в залежності від клінічної картини захворювання.

Також є препарати прямої дії, які впливають на віруси герпесу, гепатиту різних груп, ВІЛ-інфекцію.

Правила лікування вірусних захворювань у дітей

Щоб вилікувати дитину від грипу та інших вірусних захворювань, також можуть призначатися противірусні препарати. Підібрати їх складно, оскільки багато що з ліків заборонені в дитячому віці через можливі негативні наслідки. Рекомендації лікарів наступні:

 • Дітей до року можна лікувати свічками Віферон, Генферон Лайт або краплями в ніс Грипферон.

 • Дітям з 1 року можна давати Таміфлю.

 • Арбідол у вигляді суспензії дозволений малюкам з 2-річного віку.

 • Циклоферон можна давати дітям з 4 років.

 • З 7-річного віку дозволяється лікуватися Інгавіріном і Амиксином.

Всі лікарські противірусні засоби для дітей повинні призначатися тільки лікарем. Самостійний прийом таких ліків може привести до збою в роботі імунної системи і згодом вона не зможе самостійно справлятися з хвороботворними мікроорганізмами.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

four × 1 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh