Новини

Ефективні противірусні препарати

Для лікування грипу, ГРВІ та інших вірусних захворювань лікарі практично завжди виписують противірусні препарати. Деякі з них допомагають боротися з одним типом вірусу, інші впливають на мікроорганізми з інших груп, а є такі патогени, для яких специфічного лікування не існує.

Класифікація противірусних препаратів

Всі сучасні противірусні засоби умовно поділяються на кілька груп:

 1. Медикаменти, що діють безпосередньо на вірусні клітини.

 2. Ліки, які активують або імітують власний імунітет.

Противірусні препарати купити можна в онлайн або роздрібній аптеці. Важливо при цьому знати тип вірусу, щоб підібрати правильні ліки. Наприклад, при застуді можуть призначатися 5 груп медикаментів:

 • Блокатори М2-каналів. Це одні з перших ліків, які були випущені спеціально для лікування грипу А. Пригнічують поширення вірусних клітин. Але зараз більшість штамів стійкі до цієї групи засобів, внаслідок чого їх практично не призначають.

 • Інгібітори нейрамінідази – засоби, що зупиняють вивільнення нових вірусних клітин грипу А і В.

 • Інгібітори гемаглютиніну – медикаменти, що пригнічують злиття ліпідної вірусної оболонки і клітинних мембран. До таких належить відомий медикамент Арбідол, яким можна лікуватися з дитячого віку.

 • Лейкоцитарні інтерферони, що активують природне придушення вірусних агентів в організмі. Їх приймають при таких захворюваннях, від яких немає специфічного лікування.

 • Індуктори інтерферону – речовини, які стимулюють синтез власного інтерферону в організмі. Завдяки цьому підвищуються захисні сили і збільшується антивірусний ефект. Сюди відносяться медикаменти Кагоцел, Тилорон та інші.

 • Гомеопатичні засоби на основі натуральних компонентів (не мають доведеної ефективності). Багато хто вважає, що дані речовини діють як плацебо.

У всіх противірусних ліків є показання, протипоказання і побічні ефекти, тому вибирати їх потрібно тільки в залежності від клінічної картини захворювання.

Також є препарати прямої дії, які впливають на віруси герпесу, гепатиту різних груп, ВІЛ-інфекцію.

Правила лікування вірусних захворювань у дітей

Щоб вилікувати дитину від грипу та інших вірусних захворювань, також можуть призначатися противірусні препарати. Підібрати їх складно, оскільки багато що з ліків заборонені в дитячому віці через можливі негативні наслідки. Рекомендації лікарів наступні:

 • Дітей до року можна лікувати свічками Віферон, Генферон Лайт або краплями в ніс Грипферон.

 • Дітям з 1 року можна давати Таміфлю.

 • Арбідол у вигляді суспензії дозволений малюкам з 2-річного віку.

 • Циклоферон можна давати дітям з 4 років.

 • З 7-річного віку дозволяється лікуватися Інгавіріном і Амиксином.

Всі лікарські противірусні засоби для дітей повинні призначатися тільки лікарем. Самостійний прийом таких ліків може привести до збою в роботі імунної системи і згодом вона не зможе самостійно справлятися з хвороботворними мікроорганізмами.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України