ВМС України переходять на стандарти НАТО і технології “Стелс”

В Одесі продовжився цикл зустрічей в рамках проекту «Модель і реформа Військово-Морських Сил Збройних Сил України», в якій брали участь, як вітчизняні, так і іноземні експерти. Так само, сьогодні прес-центр ВМСУ відвідав командувач Військово-Морських Сил Збройних Сил України віце-адмірал Сергій Гайдук, з яким вдалося поспілкуватися журналістам і … блогерам. Правда, поки тільки в моїй особі, але тенденція руху на зустріч громадськості, як кажуть, на лице.

З бесіди з командувачем можна було підкреслити кілька основних тез. Реформи проводяться глобальні і будуть нести в собі неабиякий вплив західних концепцій. ВМСУ намагається максимально наблизиться за своїми стандартами до наших союзників – країн НАТО. Головною проблемою реалізації проекту реформ є фінансування, яке ускладнюється зважаючи на непросту економічну ситуацію та війну з окупантами.

Особисто мене цікавило питання, щодо корветів, яких на рахунку ВМСУ не так вже й багато (точніше – один), а як відомо, “Укроборонпром” нещодавно замовив будівництво ще одного корабля, крім багатостраждального “Володимира Великого”, який мучиться з 2011- го року. Питання було просте, чи можна з урахуванням даної реформи вважати, що майбутній корвет буде закладено вже з урахуванням стандартів НАТО?

Насамперед, Сергій Гйдук зазначив, що стандарти НАТО це не тільки сам проект корабля, а цілий ряд моментів, у тому числі і комплектуючих, яким буде приділено при нових “закладках” відповідну увагу. Так само, у відповіді прозвучала інформація про проект 58150 “Гюрза”, перспективних бронекатерів побудованих за технологією “стелс”. Дані катери, в даний час, знаходяться в готовності 80% і до кінця року будуть спущені на воду.

Що ж, командувач ВМСУ сьогодні додав чимало позитивних ноток в надію про те, що флот відроджується, все починається з чистого аркуша. І враховуючи, що відродженням займаються люди, свого часу незразрадивли присязі, з усіма супутніми спокусами, які пропонували російські окупанти, впевнений – все вийде, підсумовує блогер Злий Одессит.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

two × 4 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh