Авторські статті

ВМС України переходять на стандарти НАТО і технології “Стелс”

В Одесі продовжився цикл зустрічей в рамках проекту «Модель і реформа Військово-Морських Сил Збройних Сил України», в якій брали участь, як вітчизняні, так і іноземні експерти. Так само, сьогодні прес-центр ВМСУ відвідав командувач Військово-Морських Сил Збройних Сил України віце-адмірал Сергій Гайдук, з яким вдалося поспілкуватися журналістам і … блогерам. Правда, поки тільки в моїй особі, але тенденція руху на зустріч громадськості, як кажуть, на лице.

З бесіди з командувачем можна було підкреслити кілька основних тез. Реформи проводяться глобальні і будуть нести в собі неабиякий вплив західних концепцій. ВМСУ намагається максимально наблизиться за своїми стандартами до наших союзників – країн НАТО. Головною проблемою реалізації проекту реформ є фінансування, яке ускладнюється зважаючи на непросту економічну ситуацію та війну з окупантами.

Особисто мене цікавило питання, щодо корветів, яких на рахунку ВМСУ не так вже й багато (точніше – один), а як відомо, “Укроборонпром” нещодавно замовив будівництво ще одного корабля, крім багатостраждального “Володимира Великого”, який мучиться з 2011- го року. Питання було просте, чи можна з урахуванням даної реформи вважати, що майбутній корвет буде закладено вже з урахуванням стандартів НАТО?

Насамперед, Сергій Гйдук зазначив, що стандарти НАТО це не тільки сам проект корабля, а цілий ряд моментів, у тому числі і комплектуючих, яким буде приділено при нових “закладках” відповідну увагу. Так само, у відповіді прозвучала інформація про проект 58150 “Гюрза”, перспективних бронекатерів побудованих за технологією “стелс”. Дані катери, в даний час, знаходяться в готовності 80% і до кінця року будуть спущені на воду.

Що ж, командувач ВМСУ сьогодні додав чимало позитивних ноток в надію про те, що флот відроджується, все починається з чистого аркуша. І враховуючи, що відродженням займаються люди, свого часу незразрадивли присязі, з усіма супутніми спокусами, які пропонували російські окупанти, впевнений – все вийде, підсумовує блогер Злий Одессит.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.