Авторські статтіТехно

Власники більшості смартфонів в небезпеці – в Android знайшли нову уразливість для вірусів

Хакери можуть з легкістю вкрасти логіни, паролі, історію переглядів сайтів та особисті дані користувача. Жертвами можуть стати більшість власників телефонів. Фахівці пояснили, як захиститися від кібератак, і не підхопити вірус у майбутньому.

Експерт з питань безпеки з компанії Positive Technologies Security Сергій Тошин розповів Голосу українською, що в Android знайшли нову уразливість для вірусів. Вона дозволяє хакерам викрадати у більшості власників Android-смартфонів особисту інформацію, логіни і паролі, а також історію переглядів сайтів. Проблема в безпеці називається CVE-2019-5765, і була виправлена американською корпорацією Google ще в січні. Однак, основна маса смартфонів не отримала оновлення безпеки смартфона.

Експерт заявляє, що для доступу до смартфону хакеру потрібно встановити на смартфон жертви програму з вірусом. Крім того, завантажити шкідливий файл на пристрій дозволяє і популярна функція Google Play. У магазині додатків є можливість протестувати програму без установки, і якщо в ній є шкідливий код, то вірус передається на смартфон автоматично.

Файл працює в прихованому фоновому режимі, збираючи особисту інформацію, логіни і паролі користувача.

Владельцы большинства смартфонов в опасности – В Android нашли новую уязвимость для вирусов

За словами фахівців, дана проблема безпеки зустрічається в різних версіях Android, навіть у старих. Щоб поліпшити безпеку смартфона, користувачеві досить оновити додатки, а саме Google Chrome і систему Android WebView. В іншому випадку зловмисники можуть викрасти не тільки історію переглядів інтернет-сайтів на смартфоні, але і вкрасти важливі логіни і паролі, включаючи інформацію для користування інтернет-банкінгом.

Експерти попереджають, що власники більшості смартфонів в небезпеці, й нова небезпека може призвести до вимагання, шахрайства або навіть крадіжки грошей з карт користувача.

Владельцы большинства смартфонов в опасности – В Android нашли новую уязвимость для вирусов

Як би те не було, але за потрапляння на смартфон вірусу найчастіше відповідальний самі користувачі. Фахівці пояснили, що перед установкою підозрілої програми варто вивчити відгуки інших людей, не заходити на підозрілі ресурси, не встановлювати сторонні APK-файли і так далі. При попаданні вірусу на смартфон важливо зберігати спокій, не надсилати здирникам гроші і розуміти, що шкідливе ПЗ можна просто видалити за допомогою антивірусу.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України