Авторські статті

Влада продовжує репресії. Цього разу добралася до студентства

21 січня 2014 року в Прес-центрі Штабу національного спротиву відбувся брифінг народних депутатів, митців та батьків студентів університету ім.Карпенка-Карого, затриманих на Подолі 20 січня. Журналістам повідомили імена затриманих студентів та причину їхнього затримання – буцімто організація масових заворушень. Доказом “винуватости” студентів називають вилучення в них щитів, бронежилетів, газових балонів тощо, а в протоколах про їхнє затримання написано, що вони побили міліціянтів (останніх було в чотири рази більше, ніж студентів). Юристи затриманих стверджують, що насправді студенти не вчиняли жодних злочинних дій, а всі обвинувачення є брехливими і жодних предметів, про які повідомляє міліція, у них вилучено не було.

Зауважимо, що сімох студентів Київського національного університету театру, кіно і телебачення імени І.К. Карпенка-Карого затримали на Подолі в Києві неподалік їхнього гуртожитку вранці 20 січня. Уночі їх було доставлено в ізолятор тимчасового тримання. Спудеїв затримано зі звинуваченням в участі у “масових заворушеннях” на вулиці Грушевського. Однак жодного фактичного доказу скоєння окресленого злочину міліція не наводить. Водночас їх тримають під вартою та вже згодом будуть судити за відповідною статтею Кримінального кодексу України.

Одного зі студентів – Вадима Ковальова – брутально побили під час затримання. До нього кілька разів викликали швидку, однак медиків до потерпілого пустили не одразу. Ба більше, батьків до жодного із затриманих не пускають. Сьогодні зі студентами немає ніякого зв’язку.

На брифінг у Прес-центр Штабу національного спротиву прийшли, зокрема митці театру та кіна. Серед них – викладачі затриманих хлопців, зокрема відомий кінорежисер свободівець Михайло Іллєнко, директор кінофакультету Василь Вітер та Олег Фіалко, який викладає режисуру на кінофакультеті. Як зазначив Михайло Іллєнко, міліціянти просто знайшли собі легку здобич, аби вчинити над нею розправу.

Також перед журналістами виступив народний депутат від ВО “Свобода”, народний артист України Богдан Бенюк. Коментуючи ситуацію, Богдан Бенюк зазначив, що ці події складно назвати здоровим глуздом. “Це викликає неймовірний феєрверк здивувань. Влада, закатавши рукава, розпочала репресії проти кожного громадянина України”, – заявив народний депутат.

Богдан Бенюк зачитав список затриманих студентів: Олександр Шкрабак (ІІ курс), Андрій Котляр (ІІІ курс), Юрій Хробус (ІV курс), Данило Окулов (ІІІ курс), Вадим Ковальов (ІІІ курс), Остап Вакулюк (звільнили, але перебуває під слідством), Андрій Іванюк. Останній, за словами парламентаря, оголосив голодування до того часу, доки студентів буде звільнено.

Боротьба триває. Не будьте осторонь, не «продиваньте» своє майбутнє! Якщо ви не маєте змоги побувати на Євромайдані, допоможіть тим, хто хоче добратися у Києв на Майдан та тим, хто там перебуває.

Добровільний збір коштів для потреб Євромайдану: картка Приватбанку 5457082230251691 (НЕ БУДЬТЕ БАЙДУЖИМИ ДО МАЙБУТНЬОГО УКРАЇНИ!) Кожна копійка буде великою допомогою!

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

2 коментарів

  1. Когда же это чудо случится? Сначала ждал, когда лужичка начрет пылать-не дождался, теперь вот уже который раз разгоняют майданутых и никак. Давай уже освободим киевлян от этих уродов

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.