Війна РФ проти України

Військовий облік для українок – Міноборони змінило умови

Міноборони України вирішило розробити нову редакцію наказу про військовий облік жінок. Раніше до списку входила велика кількість спеціальностей.

Українки віком від 18 до 60 років зобов’язані стати на військовий облік, якщо їх спеціальності та професії є у ​​спеціальному списку Міністерства оборони України.

Після того, як документ оборонного відомства отримав негативний відгук у суспільства, його розкритикували не тільки жінки, а й чоловіки, – Міноборони розробило нову реакцію наказу, про що повідомив голова відомства Олексій Резніков.

Головне, що треба знати, – перелік професій буде скорочено. Якщо раніше у списку було 35 професій, то тепер у ньому залишили 14 спеціальностей. На обов’язковий військовий облік все одно доведеться ставати жінкам, зайнятим у сферах електроніки, медицини, фінансів, зв’язку, бухгалтерського обліку та аудиту, а також метрології та картографії.

Важливою особливістю нововведення є те, що за ухилення від постановки на військовий облік жінок не штрафуватимуть, оскільки це не передбачено законодавством. Відповідно до закону, штрафувати в Україні за це порушення можуть лише військовозобов’язані, а вони стає такими лише після постановки на військовий облік.

Крім того, у Міністерстві оборони розглядають можливе запровадження добровільної постановки на військовий облік тих жінок, спеціальностей яких немає у обов’язковому списку.

Раніше повідомлялося, що після резонансу у суспільстві у Міноборони взялися за розробку нової редакції наказу про постановку на військовий облік жінок. Документ відправили на погодження до МВС, СБУ та Служби зовнішньої розвідки.

Також ми писали, що петицію з приводу військового обліку для жінок, розміщену на сайті президента України, підписали понад 37 тис. українців, у зв’язку з чим главі держави Володимиру Зеленському довелося дати на неї відповідь.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України