Здоров'я

У 2022 році трансплантація залишатиметься серед пріоритетних напрямів охорони здоров’я

У поточному 2022 році розвиток та вдосконалення системи надання медичної допомоги методом трансплантації залишатиметься серед пріоритетних.

Про це повідомили у МОЗ.

Так, серед планів розвитку на найближчий рік:

  • Створення можливостей для подання через портал Дія або через Єдиний портал адміністративних послуг прижиттєвої згоди чи незгоди на пожертву органів для трансплантації у випадку смерті. Для цього заплановані роботи з інтеграції Дія-ЕСОЗ-ЄДІСТ спільно з Національною службою здоров’я України та Міністерством цифрової трансформації. Наразі у чинному законодавстві закріплена презумпція незгоди, тобто вважається, що всі українці (за винятком тих, хто оформив прижиттєву згоду) після смерті мозку проти вилучення органів.
  • Спільна робота МОЗ та НСЗУ щодо розширення програми «Доступні ліки». Наявний механізм забезпечення громадян ліками після трансплантації не задовольняє реальні потреби, оскільки кількість пересадок суттєво збільшилась. Це дасть можливість громадянам, яким зроблено трансплантацію, отримувати в аптеці необхідні ліки безоплатно або з мінімальною доплатою.
  • Стандартизація лабораторного супроводу пацієнтів до, під час і після трансплантацій. Передбачається створення мережі міжрегіональних лабораторій, лабораторій центрів трансплантації, впровадження стандартів їхньої роботи.

Реалізація цих та інших планів дозволить продовжити розвиток системи трансплантації в країні, в т.ч. з використанням сучасного світового досвіду, та   збільшити кількість відповідних операцій, що дозволить врятувати ще більше життів.

Довідка:

ЕСОЗ – Електронна система охорони здоров’я – інформаційно-телекомунікаційна система, яка забезпечує автоматизацію ведення обліку медичних послуг та управління медичною інформацією в електронному вигляді.

ЄДІСТ – Єдина державна інформаційна система трансплантації, завданням якої є визначення пар донор-реципієнт, ефективне та оперативне (в режимі реального часу) забезпечення учасників національної системи органної трансплантації інформацією щодо потенційних донорів тощо.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України