Право

Захопили корабель: ФСБ Росії затримала українців на Азовському морі

Жителі Геніческа вийшли в Азовське море на власному кораблі “Волга”, у них виникли неполадки з двигуном, через що корабель прибило до узбережжя Щолкіно (анексований Крим).

Федеральна служба безпеки Росії захопила в Азовському морі український корабель “Волга”, а також рибалок, які перебували на ньому – громадян України.

Як повідомила у своєму каналі у Telegram уповноважена Верховна Рада з прав людини Людмила Денісова, у російському полоні досі перебувають двоє українців.

З’ясувалися обставини події: жителі Генічеська на своєму кораблі вийшли в Азовське море, потім у них виникли неполадки з двигуном корабля, у зв’язку з чим некероване судно прибило до узбережжя міста Щолкіне, яке знаходиться в окупованому Криму.

Російські прикордонники схопили моряків, а Україну не спромоглися повідомити про те, що сталося. У зв’язку із подією поліція України порушила кримінальну справу за 146-ю статтею Кримінального кодексу України. Санкція цієї статті карає за викрадення людини ув’язненим від трьох до п’яти років.

Денисова вказала на те, що затримання українських рибалок у Росії суперечить усім міжнародним нормам права та закликала російського омбудсмена Тетяну Москалькову вжити невідкладних заходів для того, щоб звільнити громадян України.

Раніше в Росії заявили про затримання кількох співробітників українських розвідувальних служб. У ФСБ стверджують, що двоє з них збирали інформацію про стратегічні об’єкти, а третій готував теракт.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України