Війна РФ проти України

Військові метрологи отримали сучасну мобільну метрологічну лабораторію на базі автомобіля МАЗ

Метрологічний центр військових еталонів Збройних Сил України, який розташований у Харкові, отримав нову пересувну лабораторію вимірювальної техніки УА2-4/А на базі автомобіля МАЗ

Лабораторію виготовили у ВАТ «Меридіан імені С.П. Корольова», а її вартість складає близько 19 мільйонів гривень.

За словами командування установи, техніка відповідає сучасним вимогам роботи армійських метрологів в польових умовах. Машина призначена для калібрування та ремонту радіотехнічних, електричних та тепломеханічних засобів вимірювальної техніки повного спектра в місцях її використання.

Простими словами, спектр складних робіт метрологів на техніці від танка до бойового літака значно розширився з прибуттям цієї лабораторії. Також це дозволить забезпечити якісне проведення метрологічного обслуговування сучасних зразків озброєння і техніки шляхом широкої автоматизації процесів повірки вимірювальної техніки.

Після проведення необхідних процедур пересувний комплекс направлять до однієї з військових частин харківського гарнізону для забезпечення службової діяльності вартових неба.

Військовим метрологам передали сучасну мобільну лабораторію

Як повідомив заступник командира частини – головний інженер підполковник Віталій Тішкін, незабаром подібну лабораторію отримає кафедра метрології та стандартизації Харківського національного університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба для навчання курсантів.

Наразі підприємства ОПК проводять дослідно-конструкторську роботу з розроблення пересувної повірочно-ремонтної майстерні. Крім того, розробляється математичний апарат з вибору раціональної комплектації та ТТХ комплекту робочих еталонів та допоміжного обладнання, системи автоматизації повірочних (калібрувальних) робіт, удосконалення апаратурної ергономіки робочих місць у спеціальних транспортних контейнерах тощо.

Для довідки. Пересувні лабораторії вимірювальної техніки (ПЛВТ) – це мобільні комплекси технічних засобів, що забезпечують проведення повірки, калібрування та ремонту засобів вимірювальної техніки, а також виконання робіт з метрологічного обслуговування зразків ОВТ у польових умовах та місцях дислокації військ.

Функціонально складається з двох пересувних комплектів УА2-4/А і УА2-4/Б, розгорнутих на базі кузовів-фургонів автомобіля КрАЗ або МАЗ.

Пересувний комплекс УА2-4/А здійснює метрологічне обслуговування засобів вимірювання радіотехнічних величин:

    частотомірів електронних, синтезаторів і компараторів частоти;аналізаторів спектра, осцилографів;імпульсних вольтметрів;вимірювачів неоднорідностей ліній;генераторів низької, високої частоти, імпульсних вимірювачів нелінійних спотворень;підсилювачів низької та високої частоти;вимірювачів АЧХ.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України