Духовне

У Чернівцях вшанували жертв масових депортацій буковинців до Сибіру

14 червня 2021 року відзначають 80-ту річницю масових депортацій буковинців до Сибіру

З ініціативи ГО «Товариство політв’язнів та репресованих» та за підтримки місцевої влади мешканці міста зібралися на траурний мітинг та поминальну молитву перед хрестом «Жертвам комуністичних репресій», що на кладовищі на вулиці Зеленій.

Владика Йосафат, єпископ Чернівецький, разом із катедральними отцями та представниками інших конфесій помолилися панахиду за жертв масових депортацій, а після виступили живі свідки – діти депортованих родин.

Довідка:

На території Чернівецької області в 40-х роках минулого століття проживало 1553 сім’ї активних членів «нерадянських політпартій» з кількістю членів сімей 5115 осіб. Після «чисток» 1940 року в нашому краю від «класово-ворожих» та «соціально-небезпечних елементів» на початку 1941 року перед каральними органами стояло завдання – вивезти за межі області всіх неблагонадійних. Депортації проходили у два етапи – перший відбувся 23 травня, другий – 13 червня. Основна маса депортованих у травні була з Садгірського, Чернівецького, Глибоцького та Сторожинецького районів. Тільки в період передвоєнної «совєтизації» на Буковині було репресовано і депортовано за облікованими архівними матеріалами майже 11 тис. громадян.

ugcc.cv.ua

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України