Кожен день пасажири по всьму світу намагаються провезти через митний контроль аеропортів тонни забороненої їжі. І мова не про контрабандистів. В списки заборонених продуктів часто входять звичні всім нам речі: м’ясні вироби, сир (особливо з цвіллю), молочні продукти, риба, ряд овочів і фруктів, навіть горіхи. Такі правила встановлюються кожною країною, можуть відрізнятися один від одного і часто змінюватися.
Що ж трапляється з їжею, яку конфіскували в аеропорту на огляді? Думаєте, співробітники митниці ділять її між собою? Нічого подібного. Харчові продукти чекає один з трьох шляхів.
В піч
В деяких країнах всі конфісковані в аеропорту речі, які не мають цінності, просто спалюють. Для цього встановлені спеціальні печі.
На переробку
Деякі аеропорти самі не знищують конфісковані продукти. В більшості країн Європейського Союзу контейнери з їжею і рідинами сортуються і відправляють у спеціальні центри переробки. Можливо, в пляшці, з якої ви п’єте зараз воду, є пара молекул від тієї, що ви викинули колись в аеропорту.
В подрібнювач
Самий захоплюючий варіант — це окрема кімната з подрібнювачем, розташована в терміналі аеропорту, де фрукти, овочі і неволокнисті продукти перемелюються на шматки.
Ця пекельна машина є, наприклад, в нью-йоркському аеропорту ім. Джона Кеннеді. Кожен день тільки в одному терміналі конфіскують близько 300 кг фруктів і овочів. Вгадайте, куди вони всі потрапляють?
Чому ж співробітники митної служби аеропорту не ділять конфісковану «здобич» між собою або не віддають її нужденним? Тому що в цій їжі можуть жити віруси, паразити, захворювання, переносниками яких є ці продукти, інші шкідливі мікроорганізми, а ще комахи. Лабораторний аналіз витратний, а неперевірені імпортні продукти можуть завдати шкоди не тільки населенню, але і всьому сільському господарству країни. Адже ніхто не гарантує, що в партії авокадо немає екзотичних комах. Ви б стали його їсти?