Авторські статтіНовини

Монахиням заборонили носити монаший одяг в класі, через закон штату Небраска

Монахиням, через закон штату Небраска (США), заборонили носити монаший одяг в школу. Закон був прийнятий в 1919 році під тиском з боку Ку-клукс-клану.

Монахиня Мадлен Міллер в штаті Небраска, яка викладає в середній школі, сказала, що вона не може носити духовний одяг в школі. 37-річна черниця була вражена, дізнавшись, що маловідомий закон 100-річної давнини діє й надалі в цьому штаті.

Розпливчасте формулювання забороняє вчителям носити релігійний одяг будь-якого роду, від «бурки до ярмулки».

«Мене могли заарештувати, ув’язнити, оштрафувати, у мене могли забрати ліцензію, якби я намагалася навчати в монашому одязі” – розповідає сестра Міллер.
Тепер законодавці штату сподіваються скасувати майже 100-річну заборону, яка була прийнята в 1919 році на тлі національної хвилі антикатолицьких настроїв, під тиском з боку Ку-клукс-клану.

Цього закону рідко дотримувалися, але він привернув увагу сенатора з округу, який включає в себе Норфолкську державну школу, де сестра Міллер сподівалася працювати. Окружний адміністратор школи вказав сестрі, що був би радий прийняти її на роботу, але вона носить монаший одяг.

Тридцять шість штатів вже давно скасували цей закон про заборону на релігійний одяг, але в штатах Небраска і Пенсільванії цей закон досі є дійсним, розповів спікер законодавчого органу  Jim Scheer.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України