Нігерійський єпископ закликав християн захищатися від радикалів

Нігерійський єпископ закликав християн, що живуть під страхом нападів з боку ісламських радикалів зі скотарських племен фулани, озброюватися, повідомляє Християнський Мегапортал invictory.com.

«Кожному з нас, християн, слід захищатися від убивць, а якщо у тебе немає зброї, то “продай одіж свою та й купи меча” для самозахисту, як каже Ісус Христос згідно з Євангелієм від Луки, – сказав Даймонд Емуобор, єпископ Християнської асоціації Нігерії.

– Ми всі живі і співчуваючі люди, і ми не можемо миритися з тим, що наших побратимів ловлять і захоплюють зненацька, немов равликів, і вбивають тільки тому, що вони вірять в Ісуса Христа. Всіх нас не вбити, і ті з нас, хто залишився в живих, хай захищають себе і свої сім’ї».

Християн в цій країні давно вже жорстоко переслідують і вбивають групи різних ісламських радикалів – це бойовики з Боко Харам, а також скотарі племені фулани, від чиїх рук тільки в цьому році загинули багато десятків нігерійських християн. Наприклад, на початку січня, за повідомленням міжнародної християнської організації International Christian Concern (ICC), скотарі фулани вбили 10 осіб і зруйнували безліч будинків під час нападу на християнське село Квейін в штаті Адамава. Один з випадково вцілілих свідків нападу розповів: «Фулані увірвалися в село вночі близько 2-ої години. Вони напали раптово, вони гналися за нами і підпалювали наші будинки. Ми втікали, мені ледве вдалося врятуватися. Одному Богові відомо, що вони зробили з тими, кого захопили. Ми не знаємо, за що вони вбивають нас, що ми їм зробили».

Нігерійська армія веде боротьбу з бойовиками Боко Харам, найбільшою і сумнозвісною терористичною організацією, але при цьому урядові чиновники, за твердженнями активістів ICC, закривають очі на звірства радикалів з племені фулані, які теж вбивають християн за віру.

«Останні події – лише ще один приклад того, що уряд не може або не хоче забезпечити захист християнських громад в цьому регіоні, і мало що робить для придушення радикальних ісламських рухів, які несуть відповідальність за ці напади і вбивства, – заявив Даніель Харріс, керівник ICC з цього регіону. – Уряд все ще ухиляється від визнання бойовиків фулані тими, ким вони є насправді – а саме ісламськими терористами, і його пасивність ставить під загрозу свободу віросповідання і саме життя християн в цьому регіоні».

За підрахунками благодійної організації Aid to the Church in Need, в останні місяці 2016 року терористами племен фулані було по-звірячому вбито понад 800 християн і помірних мусульман, причому при цих нападах було знищено не менше 16 християнських храмів.

Єпископ Емуобор звинуватив ісламських фанатиків в розпалюванні «війни проти Господа» і висловив упевненість в тому, що їм ніколи не перемогти. Він також закликав президента країни Мохаммаду Бухарі докласти всіх зусиль для припинення вбивств нігерійських християн, особливо тих з них, хто проживає на півночі країни в зоні нападів фанатиків з племен фулані.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

16 − eight =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh