Техно

Virgin Galactic відкладає випуск другого суборбітального корабля

VSS Imagine, наступний суборбітальний космічний літак Virgin Galactic після VSS Unity, не буде готовий до комерційної експлуатації раніше кінця 2023 року, оскільки компанія працює над тим, щоб повернути Unity в політ і працювати над своїми апаратами класу Delta.

Про це повідомили у Virgin Galactic

Другий суборбітальний космічний літак Virgin Galactic не буде введений в експлуатацію в 2023 році, як планувалося раніше, через вимоги до персоналу компанії повернути перший космічний літак в політ і почати роботу над наступним поколінням транспортних засобів.

Під час телефонної розмови 3 листопада Майкл Колглазьєр, виконавчий директор Virgin Galactic, сказав, що компанія «пріоритезує наші ресурси», щоб повернути в експлуатацію свій корабель SpaceShipTwo, VSS Unity, у другому кварталі 2023 року, одночасно нарощуючи роботу над проектуванням. Літаки класу «Дельта» повинні почати польоти не раніше кінця 2025 року.

«Ці зусилля, ймовірно, вплинуть на темпи роботи над нашим другим космічним кораблем, VSS Imagine, і ми переглядаємо його графік для початку комерційної експлуатації», – сказав він. Пізніше під час телефонної розмови він виключив, що літак буде готовий до кінця наступного року. «У 23 році нас не буде для комерційних рейсів Imagine».

У березні 2021 року компанія оголосила про плани розробити VSS Imagine як перший із двох транспортних засобів «Spaceship III» разом із VSS Inspire. Транспортні засоби виглядають схожими на VSS Unity, але мають покращення дизайну, щоб зменшити їхню вагу, що дозволяє їм літати з шістьма клієнтами проти чотирьох на Unity, а також забезпечити більшу швидкість польоту. Під час оголошення компанія заявила, що льотні випробування Imagine почнуться пізніше цього літа.

Однак робота над Imagine була відкладена через спроби завершити льотні випробування Unity, а потім, після того, як він доставив засновника компанії Річарда Бренсона в космос у липні 2021 року, пройти масштабну реконструкцію разом із літаком-носієм WhiteKnightTwo, VMS Eve. Водночас компанія виділяє більше ресурсів на проектування космічних літаків класу «Дельта» та авіаносних літаків нового покоління.

У своєму попередньому звіті про прибутки в серпні Virgin Galactic заявила, що очікує запустити Imagine в комерційну експлуатацію до четвертого кварталу 2023 року, що є затримкою порівняно з попередньою датою в середині 2023 року. Компанія вже відклала роботу над другим літаком – Inspire.

Колглазьєр сказав, що затримки пов’язані з вимогами до найдосвідченіших інженерів компанії, які працюють над Unity та Eve або над проектуванням класу Delta. «Їм потрібні не просто інженери, їм потрібні інженери, які мають найбільшу історію роботи з нашими кораблями, а це обмежений ресурс», — сказав він. «Нам потрібно переконатися, що ми зосередили увагу цих досвідчених інженерів на цих двох речах».

За його словами, графік введення Imagine в експлуатацію залежатиме від прогресу, якого компанія досягне в цих інших зусиллях, і від того, «як швидко ми зможемо повернути людей» до Imagine.

Хоча довгострокові зусилля Virgin Galactic спрямовані на створення парку транспортних засобів класу Delta, Imagine має важливе значення в середньостроковій перспективі для отримання прибутку. Уявіть собі, здатний перевозити шість осіб і літати двічі на місяць, перевозитиме втричі більше людей на місяць, ніж Unity, який може літати чотирма людьми раз на місяць.

Colglazier сказав, що компанія дотримується графіку, щоб відновити комерційні польоти Unity у другому кварталі 2023 року. За його словами, робота над самим космічним літаком завершена, а модернізацію Eve мають завершити пізніше цього кварталу на заводі компанії в Мохаве, Каліфорнія. Єва буде готова повернутися до польоту на початку січня і незабаром після цього повернеться на космопорт Америка в Нью-Мексико.

Коли Eve повернеться на космодром, він забезпечить планерний політ Unity, після чого відбудеться випробувальний політ з двигуном із персоналом компанії на борту. Потім він проведе політ для ВПС Італії перед початком польотів приватних астронавтів у другому кварталі 2023 року.

Virgin Galactic «припинила продажі» свого початкового набору з 1000 місць, передавши частину туристичному агентству Virtuoso для продажу та зарезервувавши частину для дослідження. 3 листопада компанія оголосила про укладення угоди з розробником комерційної космічної станції Axiom Space про політ у мікрогравітаційній дослідницькій та навчальній місії, попередньо запланованій на 2023 рік, підготовці астронавта Axiom до наступної орбітальної місії.

Колглазер сказав, що він очікує, що компанія відновить продаж квитків після того, як Unity почне комерційні рейси наступного року. Він додав, однак, що компанія має відставання від клієнтів «наближається до чотирьох років».

Virgin Galactic повідомила про чистий збиток у третьому кварталі в розмірі 146 мільйонів доларів США при доході в 767 000 доларів США. Станом на кінець третього кварталу компанія має 1,1 мільярда доларів готівки та еквівалентів.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України