Викиди свинцю в поршневих двигунах невеликих повітряних суден становлять загрозу для здоров’я

Центр екологічних наук США і Лабораторія авіації в рамках об’єднаної програми провели дослідження впливу викидів свинцю на стан здоров’я людини. Вони прийшли до висновку, що його негативний вплив може викликати неврологічні і когнітивні порушення, а також зниження рівня IQ, особливо у дітей.

Невеликі літаки, які використовуються для відпочинку, можуть здатися абсолютно нешкідливими, однак етиловане паливо являє собою дуже серйозну загрозу. Саме на частку таких суден припадає найбільший обсяг свинцевих викидів в атмосферу. На відміну від комерційних лайнерів і автомобілів, які не використовують даний вид палива, невеликі повітряні судна є головним джерелом свинцевого забруднення. Згідно з результатами дослідження, навіть такі незначні джерела токсичних забруднень можуть мати великий вплив на загальний інтелект нації, що переливається в економічні втрати.

Для отримання результатів учені проаналізували обсяги загальних авіаційних викидів по всій континентальній частині США. З цими даними зв’язали дефіцит IQ в національному масштабі і підрахували економічні втрати, які базуються на зниженні рівня інтелекту. Виявилося, що щорічно від втрат когнітивних функцій у населення, викликаних свинцевими викидами, країна недораховується $1 млрд.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

5 × 5 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh