Відшкодування шкоди при ДТП: в Україні підвищили розмір максимальної компенсації

Автоцивілка змінилася: що потрібно знати водіям

Ліміти страхових виплат по обов’язковому страхуванні автоцивільної відповідальності збільшено на третину, пише Судово-юридична газета.

21 вересня вступило в силу розпорядження Нацкомфінпослуг «Про внесення змін у деякі нормативно-правові акти з питань обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів».

Розмір максимальної компенсації потерпілим в дорожньо-транспортній пригоді підняли на 30% і переглянули коефіцієнти, які страховики використовують при розрахунку вартості «автоцивілки». Ці зміни дозволять підняти вартість автострахування на 20%.

Суми за такими договорами складають:

  • за шкоду майну потерпілих — до 130 тисяч гривень;
  • за шкоду життю і здоров’ю потерпілих — до 260 тисяч гривень.

Розпорядженням також встановлюються нові значення коригуючих коефіцієнтів для розрахунку розміру страхових премій за договорами ОСАГО.

Зокрема, було введено новий коригувальний коефіцієнт 0,9 для електромобілів і істотно переглянутий у бік підвищення коефіцієнт для транспортних засобів з іноземною реєстрацією (з 2-4 до 5-10).

Змінений принцип визначення територіального коефіцієнта: замість місця реєстрації транспортного засобу для цілей тарифікації коефіцієнт К2 буде встановлюватися за місцем реєстрації (проживання) власника транспортного засобу (фізичної особи) або місцем знаходження юридичної особи, зазначеної у свідоцтві про реєстрацію транспортного засобу.

Також зменшили кількість тарифних зон з 7 до 6. При визначенні тарифної зони замість критерію кількості жителів у населеному пункті прямо вказані назви населених пунктів, що належать до тій чи іншій зоні.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

one × three =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh