Автоновини

Відшкодування шкоди при ДТП: в Україні підвищили розмір максимальної компенсації

Автоцивілка змінилася: що потрібно знати водіям

Ліміти страхових виплат по обов’язковому страхуванні автоцивільної відповідальності збільшено на третину, пише Судово-юридична газета.

21 вересня вступило в силу розпорядження Нацкомфінпослуг «Про внесення змін у деякі нормативно-правові акти з питань обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів».

Розмір максимальної компенсації потерпілим в дорожньо-транспортній пригоді підняли на 30% і переглянули коефіцієнти, які страховики використовують при розрахунку вартості «автоцивілки». Ці зміни дозволять підняти вартість автострахування на 20%.

Суми за такими договорами складають:

  • за шкоду майну потерпілих — до 130 тисяч гривень;
  • за шкоду життю і здоров’ю потерпілих — до 260 тисяч гривень.

Розпорядженням також встановлюються нові значення коригуючих коефіцієнтів для розрахунку розміру страхових премій за договорами ОСАГО.

Зокрема, було введено новий коригувальний коефіцієнт 0,9 для електромобілів і істотно переглянутий у бік підвищення коефіцієнт для транспортних засобів з іноземною реєстрацією (з 2-4 до 5-10).

Змінений принцип визначення територіального коефіцієнта: замість місця реєстрації транспортного засобу для цілей тарифікації коефіцієнт К2 буде встановлюватися за місцем реєстрації (проживання) власника транспортного засобу (фізичної особи) або місцем знаходження юридичної особи, зазначеної у свідоцтві про реєстрацію транспортного засобу.

Також зменшили кількість тарифних зон з 7 до 6. При визначенні тарифної зони замість критерію кількості жителів у населеному пункті прямо вказані назви населених пунктів, що належать до тій чи іншій зоні.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України