Україна не домовилася з МВФ через Приватбанк і можливу зміну в керівництві НБУ

Причин відсутності угоди між МВФ і Україною кілька: ситуація з Приватбанком, держбюджет і можлива зміна керівництва НБУ – експерти

Місія Міжнародного валютного фонду (МВФ) після двотижневої роботи покине Київ без підстав рекомендувати раді директорів МВФ укласти з Україною нову програму кредитування. Про це повідомляють Українські Новини.

Зазначається, що причин відсутності угоди кілька: ситуація з Приватбанком, держбюджет і можлива зміна керівництва НБУ.

Експерти МВФ прибули в Україну 11 вересня, і в цей же день прем’єрміністр Олексій Гончарук заявив, що метою переговорів є отримання staff agreement (рекомендації раді директорів) для відкриття нової програми співпраці.

«Однак в результаті не буде не те, що узгодженого меморандуму про співпрацю, не буде навіть проекту цього документа», – зазначають експерти.

Основною причиною відсутності домовленості з МВФ стала інформація про можливість мирової угоди між державою і колишніми власниками Приватбанку, повідомили агентству джерела, знайомі з процесом переговорів.

Буквально на наступний день після початку роботи місії МВФ 13 вересня колишній співвласник банку Ігор Коломойський заявив, що готовий на мирову угоду і на обмін $ 2 млрд, які у нього були в Приватбанку на акції банку. «Я визнаю, що була проведена емісія державою на 155 або 160 мільярдів. Віддайте мені акції на мої 60 з 200 мільярдів, і будемо разом співіснувати», – цитує Коломойського FinСlub.

Через кілька днів, 17 вересня Financial Times опублікувала матеріал, в якому говориться, що прем’єр-міністр України Олексій Гончарук заявив про бажання Києва досягти компроміс з колишніми власниками банку.

Відразу ж після виходу публікації прем’єрміністр Гончарук дав коментар про те, що уряд не веде ніяких переговорів з пошуку компромісу.

Заяви Гончарука місією МВФ були сприйняті «з великою тривогою», зазначив агентству співрозмовник.

У МВФ вважають неможливим скасування націоналізації банку або повернення частини акцій колишнім власникам. На сьогоднішній в МВФ вирішують питання, яким чином не допустити зміни позиції держави в Приваті.

Перший варіант – отримати від України гарантії в усній, а можливо і в письмовій формі.

Другий, за інформацією агентства, найбільш ймовірний – прописати в меморандумі умову, що б заблокувала будь-які дії щодо повернення банку колишнім власникам.

На сьогоднішній день попередній власник акцій банку не має права вимагати від інвестора відшкодування будь-яких збитків, понесених в результаті придбання інвестором акцій банку – це визначено законом «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» (ст.41 п.6).

У Нацбанку зазначають, що на сьогоднішній день валютні резерви НБУ не викликають побоювання, і найближчим часом великих зовнішніх виплат Україні робити не потрібно.

За даними НБУ, на 11 вересня резерви Нацбанку перевищують $ 22 млрд, з яких чистих – більше $ 12.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

12 + 17 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh