Економіка

«Відкритий кордон»: оновлений пункт пропуску «Краковець-Корчова» запрацює цього місяця

Оновлений пункт пропуску «Краковець-Корчова» в рамках проєкту «Відкритий кордон» запрацює цього місяця – Олександр Кубраков, Міністр інфраструктури України.

До війни через західні кордони України здійснювалося більше 20% сукупного товарного експорту. Зараз ми можемо говорити про переорієнтацію логістичних ланцюгів на суходіл, в загальному до 70%. У зв’язку з таким навантаженням, на сьогодні черги становлять від 3 до 25 км на певних ділянках кордону і рішення цієї проблеми є важливим на рівні всієї держави.

Проєкт «Відкритий кордон» передбачає ліквідацію вузьких місць на західному кордоні та покращення логістики на напрямку Україна – ЄС.

Цей проєкт реалізується в рамках домовленостей Президента України Володимира Зеленського та Президента Польщі Анджея Дуди про максимальне усунення бар’єрів при перетині кордону.

Досягти цього планується шляхом: реконструкції інфраструктури існуючих пунктів пропуску (включно з під`їзними дорогами) побудови нових пунктів запровадження спільного прикордонно-митного контролю з державами-сусідами на західному кордоні.

Міністерство інфраструктури України уже запропонувало польській стороні здійснювати спільний контроль на всіх 8-ми пунктах пропуску.

На першому етапі проєкту «Відкритий кордон» проводиться модернізація пункту пропуску «Краковець – Корчова», зокрема збільшується кількість смуг для вантажівок та створюються додаткові павільйони для митного та паспортного контролю. Планується, що пропускна спроможність буде збільшена щонайменше на 50%.

На сьогодні уже стартували роботи з облаштування павільйонів та підведення комунікацій. Усі роботи планується завершити до кінця червня.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України