Новини з Австрії

В Австрії можуть знизити ПДВ на продукти харчування

Австрійський канцлер Карл Нехаммер не відкидає зниження ПДВ на продукти харчування, хоча уряд щойно представив антиінфляційний пакет у розмірі 28 млрд євро до 2026 року. Крім того, канцлер не відкидає ще однієї відстрочки запровадження ціни на CO2.

За словами Нехаммера, щодо цього “немає заборон на пропозиції”. Але необхідно обговорити, які продукти мають бути включені. Тож не на ікру, а на молоко та хліб.

Проте федеральний менеджер SPÖ Крістіан Дойч вважає “грою з населенням” заяву Нехаммера про зниження ПДВ на продукти через два дні після надання пакету допомоги. “Очевидно, що він тепер починає розуміти, що зниження цін допоможе, замість того, щоб намагатися заспокоїти цінове безумство одноразовими ваучерами”, – вважає Дойч. Він зазначив, що SPÖ висунула цю пропозицію на розгляд багато місяців тому. Інший представник від партії Крістоф Мацнеттер нагадав також про вимогу вилучення надприбутків енергетичних компаній.

FPÖ також угледіла знущання над населенням у заяві Нехаммера. В ефірі генеральний секретар-партії Міхаель Шнедліц закликав до негайного зниження або скасування ПДВ та запровадження цінової стелі на паливо, а також призупинення ПДВ на енергію.

Генеральний секретар ÖVP Лаура Заксленер, у свою чергу, порадила SPÖ припинити свою партійно-політично мотивовану критику роботи федерального уряду та підтримати затвердження пакету допомоги у розмірі 28 мільярдів євро у парламенті наступного четверга.

По материалам: https://www.vienna.at/
Фото: ©REUTERS (Symbolbild)

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України