Наслідки пандемії коронавірусу привели до того, що після трьох років перемог в рейтингу Economist Intelligence Unit Ranking (EIU) у 2021 році Відень перестав бути самим придатним для життя містом
Його досягнень не вистачило навіть на першу десятку – тільки дванадцяте місце. Замість цього на подіум піднялося новозеландське портове місто Окленд, за ним – Осака в Японії і Аделаїда в Австралії. В кінці списку знову опинився сирійський Дамаск.
Згідно «Global Liveability Index 2021» пандемія дійсно привела до глобального колапсу якості життя
Середнє значення якості життя стало майже на сім пунктів нижче, ніж до неї. Особливо постраждали європейські мегаполіси, де проявилися негативні наслідки у вигляді локдаунів і обмежень. Тягар для системи охорони здоров’я було більшим, ніж де-небудь ще. У випадку з переможцем – Оклендом – був відзначений саме «успішний підхід до стримування пандемії Covid-19», який дозволив піднятися місту на вершину рейтингу.
Вісім з десяти найбільших падінь в рейтингу торкнулися європейських міст, а Гамбург показав найбільше зниження, опустившись на 34 місця до 47 місця. Проте, два міста з Європи потрапили як мінімум в першу десятку: Цюріх посів сьоме місце, а Женева – восьме.
«Сектор, в якому, на жаль, мало що змінилося, знаходиться внизу нашого рейтингу. Дамаск залишається найменш придатним для життя містом в світі, оскільки там продовжують позначатися наслідки громадянської війни », – сказала Упасана Датт, керівник проекту. У мінусовій десятці і в 2021 році в цілому серйозних змін не відбулося.
Згідно з дослідженням британського бізнес-журналу Economist, щорічно оцінюється ситуація в 140 містах світу. У 2018 році Відень став першим європейським містом, які зайняли перше місце в «Глобальному огляді Economist Intelligence Unit». Укладачі рейтингу оцінюють систему охорони здоров’я, освіти, культури та інфраструктури. А також соціальне забезпечення, політичну стабільність і рівень злочинності.
По матеріалам:https://www.oe24.at/