Новини з Австрії

Внаслідок міжнародної поліцейської операції «Троянський щит» в Австрії заарештовано 81 чоловік – в основному з Сербії

Прес-реліз Європолу у вівторок був схожий на сценарій голлівудського блокбастера. Операцію «Троянський щит» очолили ФБР, FDA США, поліція Швеції і Нідерландів, а координував її Європол

Слідчі під прикриттям впровадили так звані криптосотові телефони, які вважаються захищеними від виявлення і прослуховування, в злочинну мережу і записали всі розмови і повідомлення. Більше 18 місяців міжнародні слідчі прослуховували телефонні розмови та інші канали зв’язку злочинних угруповань. У них містилися конкретні плани по операціях з наркотиками, відмивання грошей і груповим вбивств. Відфільтровано більше 27 мільйонів повідомлень. За цим послідувало 700 обшуків в будинках і 800 арештів в 16 країнах.

В Австрії було проведено 67 обшуків будинків і затримано 81 особу – повідомили на прес-конференції у Відні міністр внутрішніх справ Карл Нехаммер (ÖVP) і міністр юстиції Альма Задіч (Зелені)

Крім того, місцеві слідчі виявили 707 кг речовин, що викликають звикання, 35 одиниць зброї та 650 000 євро готівкою. Основна увага приділялася федеральним землям Відень, Нижня Австрія та Зальцбург.

«Пройдуть місяці, перш ніж експерти опрацюють всі дані», – сказав Нехаммер.

13 підозрюваних вже заарештовані, повідомила прес-секретар Віденської прокуратури Ніна Буссек. Передбачуваний глава австрійського осередку злочинного синдикату був знайдений і заарештований в квартирі в Відень-Лізинг. Це група підозрюваних, в основному з Сербії. Повідомляється, що вони створили прибутковий наркобізнес з людьми, пов’язаними із Західними Балканами, по всій країні.

Європол і ФБР зіграли провідну роль в операції «Троянський щит». Стверджується, що злочинці діяли більш ніж в 100 країнах. Австрійська частина операції пройшла під назвою «Ахіллес». За словами директора Європолу Жана-Філіпа Лекуфа, «Троянський щит» – одна з наймасштабніших і складних місій, коли-небудь проведених.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України