Новини з Австрії

В Австрії хочуть прийняти новий закон про отримання громадянства

На думку соціал-демократів, в Австрії має з’явитися право на громадянство після шести років законного проживання. Діти, народжені в Австрії, повинні отримувати громадянство автоматично

Ці пропозиції були передані робочій групі з міграції під керівництвом губернатора Карінтії Петера Кайзера. Їх розробили і потім прийняли одноголосно в федеральному виконавчому комітеті партії.

Після шести років законного проживання в Австрії має з’явитися законне право на отримання громадянства при дотриманні всіх інших критеріїв. Якщо прийнято позитивне рішення про надання притулку, необхідно враховувати весь термін перебування в країні. Якщо процедура надання притулку негативна, то можливості подати заяву на отримання громадянства, навіть якщо пройшло шість років, немає.

SPÖ також хоче додати в закон про громадянство елемент принципу «місця народження»

Дитина, що народилася в Австрії, повинен автоматично отримати громадянство при народженні, якщо хоча б один з батьків законно проживав на федеральній території протягом п’яти років. SPÖ вважає той факт, що люди, що народилися і виросли тут, повинні насилу прокладати свій шлях до громадянства, як «дезінтегруючий».

SPÖ також хоче знизити фінансові перешкоди для отримання австрійського паспорта

Громадянство повинно бути відкрито для всіх тих, хто не отримував здебільшого соціальної допомоги не менше 36 місяців за останні шість років. Федеральні збори за натуралізацію в розмірі 1 115 євро повинні бути скасовані. Державні мита, які в даний час розрізняються в окремих федеральних землях, повинні бути стандартизовані на найнижчому рівні.

Замість нинішнього іспиту з декількома варіантами відповідей для отримання громадянства SPÖ пропонує курс за громадянством. На основі цього курсу повинні бути передані базові знання про основні принципи демократії, а також історії Австрії.

Таким чином, SPÖ хоче зміцнити єдність в Австрії за допомогою цього нового закону про громадянство. «Закон повинен дати відповіді на нові реалії життя і сприяти інтеграції. Акцент більше не робиться на таких факторах, як походження батьків або фінансової ситуації, а на особистому вирішенні. Новий закон про громадянство фокусується на спільне майбутнє », – пояснив губернатор Карінтії. На думку представника по інтеграції нурт Йїлмаза, громадянство – це «не нагорода, а двигун інтеграції».

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України