Духовне

Відбулася міжнародна конференція, присвячена дослідженню ролі святих жінок в поширенні християнства

Глава УГКЦ до учасників конференції, присвяченої святій Людмилі: «Жіноча святість і місія проявляє материнське обличчя Церкви»

Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав привітав учасників Міжнародної конференції «Роль святих жінок в поширенні християнства», яка приурочена до 1100-ї річниці з дня мученицької кончини в Тетіні святої Людмили, княгині чеської.

У привітальному листі Предстоятель відзначив, що особливий аспект, який висвітлюватимуть доповідачі під час конференції, – це жіночий геній у поширенні християнської благовісті.

Життя святої мучениці Людмили, мовиться у листі, позначили непрості виклики переходу від поганства до християнства. Зміна мислення, життєвих пріоритетів, цінностей та орієнтирів, що відбулася в Людмили, вплинула не лише на неї саму, перетворивши її на християнку за ментальністю та стилем життя, а й преобразила країну, якою княгиня правила з чоловіком, підтримуючи згодом також сина та виховуючи в благочесті внука, котрий пізніше буде відомий як святий Вацлав.

«Спогадування чеської княгині, просвітительки, святої періоду єдності християнського Сходу та Заходу – це подія, яка єднає представників різних Церков та країн довкола ювілею її мученицької кончини. Ця міжнародна наукова подія, присвячена дослідженню ролі жінки в поширенні християнства, є достойним вшануванням її блаженної пам’яті», – сказано в листі.

Глава УГКЦ до учасників конференції, присвяченої святій Людмилі: «Жіноча святість і місія проявляє материнське обличчя Церкви»

Постаті святих жінок, вважає Глава УГКЦ, їхній особливий спосіб життя християнським покликанням активно досліджується в останні десятиліття. Це доповнює скарбницю церковного досвіду новими гранями та барвами. Адже жіноча святість і місія проявляє материнське обличчя Церкви.

«Розглядаючи з наукової точки зору приклад життя святої Людмили, те, як вона разом із чоловіком приймає Христа і сприяє проголошенню євангельської благовісті, як у непростих обставинах тогочасного суспільства підтримує поширення християнства засобами мудрого управління, вихованням сина та внука, бачимо, що це все дуже подібне до житія святої Ольги Київської, однак відрізняється мученицькою жертвою життя», – вважає Блаженніший Святослав.

Духовний лідер побажав, щоб представлені дослідження та спогад про жінок-подвижниць надихали сьогодні учасників і слухачів конференції.

Департамент інформації УГКЦ

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України