Духовне

Наймолодша парафіяльна громада УГКЦ міста Одеси святкує свою першу річницю. Фото

22 листопада 2020 року владика Михайло Бубній, екзарх Одеський, здійснив Чин освячення престолу з покладанням антимінса та офіційно заснував парафію УГКЦ, відкриваючи для богослужіння новозбудований дерев’яний храм на честь Святого архистратига Михаїла в Одесі. Цього року 21 листопада, у день Святого архистратига Михаїла, наймолодша парафія УГКЦ міста Одеси святкує свою першу річницю.

Новий греко-католицький храм, розташований в Одесі по вул. Армійській, 10-А, на прилеглій території Південного територіального управління Військової служби правопорядку Збройних сил України. Він призначений для духовних потреб військовослужбовців та їхній сімей, як рівно ж для усіх вірних, які проживають у цьому мікрорайоні Одеси.

Наймолодша парафіяльна громада УГКЦ міста Одеси святкує свою першу річницю

Ця молитовна споруда постала завдяки старанням єпископа Михайла Бубнія, правлячого екзарха Одеського, та з ініціативи і сприяння полковника Сергія Петровича Трачука, начальника Південного територіального управління Військової служби правопорядку. Відповідального за будівництво святині було призначено о. д-ра Миколу Слободяна, судового вікарія Одеського екзархату, який понад два роки трудився над його спорудженням.

До будівництва приклалося багато добродіїв і жертводавців з Одеси, парафіяни катедрального храму Святого апостола Андрія Первозваного та храму Вознесіння Господнього, добрі люди з різних куточків України та меценати із-за кордону.

Наймолодша парафіяльна громада УГКЦ міста Одеси святкує свою першу річницю

Посвячення місця під будівництво храму і закладення капсули відбулося 12 червня 2017 року. Здійснив його екзарх владика Михайло Бубній. Спорудженням дерев’яного храму займалася бригада майстрів з 5 чоловік із Верховини (Івано-Франківська область) під керівництвом п. Миколи Іллюка.

Як зазначає майстер, роботи над зведенням церкви тривали періодично протягом двох років. Спочатку залили фундамент, через деякий час почали зводити стіни з каліброваного бруса, а відтак – накриття.

Сакральна споруда побудована в гуцульському стилі зі смереки. Довжина храму 21 метр, ширина 8 метрів, а висота 14 метрів до надбанного хреста.

Наймолодша парафіяльна громада УГКЦ міста Одеси святкує свою першу річницю

Це – перший греко-католицький храм, збудований в Одесі, як сакральна споруда з трьома куполами. В інших парафіях вірні греко-католики Одеси моляться поки що у пристосованих під богослужбові каплиці приміщеннях. Зокрема на парафії Вознесіння Господнього (проспект Добровольського, 37; освячення відбулося 21 травня 2017 року), в каплиці при «Морському Апостоляті» (вул. Ланжеронівська, 2) та в катедральному храмі Святого апостола Андрія Первозваного (вул. Гімназична, 22), де вірні моляться вже понад 16 років.

Протягом своєї, здавалося б ще не зовсім великої історії, завдяки спільним зусиллям, молитві та особливій підтримці владики Михайла Бубнія, парафіяльна громада Святого архистратига Михаїла в Одесі активно розвивається. Новозбудовану святиню відвідують не тільки вірні греко-католики, але й місцеві одесити, військовослужбовці та всі бажаючі отримати духовні скарби для душі й тіла. За час існування парафії у храмі Святого архистратига Михаїла уже дві молоді пари прийняли Святу Тайну Подружжя, і було охрещено четверо немовлят.

Наймолодша парафіяльна громада УГКЦ міста Одеси святкує свою першу річницю

Храм відкритий щоденно з 8:30 до 19:00. Богослужіння відбуваються зранку і ввечері. При парафії діє «Недільна школа для дітей» і активно проводиться катехизація молоді й дорослих. Функціонують також молитовна спільнота «Матері в молитві», Біблійний гурток, Вівтарна дружина і парафіяльний хор, дяк-регент – брат Микола Мудрик.

У церкві зберігається цінний скарб – мощі святого Миколая Чудотворця, покровителя моряків.

Наймолодша парафіяльна громада УГКЦ міста Одеси святкує свою першу річницю

Парафію обслуговують два священники: парох о. д-р Микола Слободян, судовий вікарій Одеського екзархату, та сотрудник о. Олександр Француз, випускник Київської Трьохсвятительської духовної семінарії, який душпастирює з місяця серпня 2021 року.

Пресслужба Одеського екзархату

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України