Авторські статтіДіаспораНовини

Весільні традиції італії – історія і сучасність

Традиції весільного обряду в Італії відображають емоційність і пристрасність нації, пов’язані з багатим фольклором цієї країни. Деякі традиції сьогодні забуті, інші міцно увійшли в сучасне життя.

 

Руки нареченої жених в Італії просить у її матері, а не у батька, як прийнято у нас. Якщо батьки дають згоду на шлюб, наступним кроком є заручення нареченого і нареченої. Це пишний, яскравий обряд, який відбувається в будинку у нареченої. Молодим навіть після здійснення цього обряду було заборонено залишатися разом наодинці до весілля, нареченій також не можна було відвідувати будинок жениха.

Цей звичай характерний не тільки для Італії – наречену ховали в день весілля, нареченому потрібно було платити викуп або шукати її.

Після вінчання молоді сідали за святковий стіл, італійська весілля немислима без пісень і танців. Коли святкове застілля добігало кінця, нареченого і наречену проводжали до шлюбного ложа. За традицією, його готували матері. Кімнату прикрашали квітами, під перини клали амулети, щоб відігнати злих духів.

У сучасній Італії збереглися обряди викупу нареченої, заручення. Назва «медовий місяць» бере своє походження в Стародавньому Римі. Згідно з традицією, в перший місяць спільного життя молодята повинні їсти мед, так що назва це має римські корені.

Якщо молодята та їхні батьки консервативні, всі ці традиції дотримуються й донині.

Весільні італійські традиції, пов’язані з забобонами

Щасливий день для італійського весілля

Італійці – забобонний народ, тому вони грають весілля в неділю, цей день вважається найбільш підходящим. Найкращим часом року для святкування весілля вважається кінець літа і осінь.

Вуаль італійської нареченої

Наречена надягала вуаль, щоб приховати обличчя від нечистих поглядів, а наречений з цих же міркувань клав у кишеню шматочок металу. Вважалося, що він здатний відігнати нечисту силу.

Дзеркало під забороною в день весілля

Для нареченої також було неприпустимо милуватися собою в дзеркалі у весільному вбранні, це вважається поганим знаком, із золотих прикрас вона надягала тільки обручку.

Шлях до церкви на італійському весіллі

Шлях молодих до церкви дуже важливий, потрібно вміти стежити за знаками. Наприклад, сонце, веселка – прекрасні символи, які означають щасливе життя, а зустріти по шляху похоронну процесію – поганий знак.

В Італії наречений переносить наречену в будинок на руках

Є весільні прикмети, які італійці дотримуються дуже дбайливо. Наприклад, прибуття нареченої в новий будинок. Для того, щоб сімейне життя було вдалим, щасливим, чоловікові потрібно на руках пронести дружину через поріг. Якщо дружина все ж настане на поріг, у сімейному житті можуть виникнути складності. Свекруха зустрічає молоду господиню і дарує їй корисні у побуті подарунки.

для молодят весільний альбом – реліквія, тому завжди на весілля наймають професійного фотографа і велику увагу приділяють красі і якості фото

Бонбоньєрки на весіллі – італійська традиція?

Можливо, традиція дарувати гостям бонбоньєрки, прийшла до нас саме з Італії. Частування у вигляді цукерок традиційно вкладалося в красиві мереживні мішечки і лунало гостям.

Кількість цукерок в мішечку має бути непарною, зазвичай це п’ять цукерок, які символізують багатство, здоров’я, щастя, дітей і довге життя.

У італійців існує культ весілля, тому з молодятами часто хочуть сфотографуватися незнайомі люди, і ті охоче погоджуються

Історія і сучасність італійського весілля

Розлучення по-італійськи

Розлучення в Італії до недавнього часу був заборонений. Взагалі в цій країні до незаміжніх жінок ставляться неприязно, так що батьки дуже переживають, якщо дочка довго не виходить заміж. А якщо подружнє життя ставала нестерпною, подружжя просила дозволу на роздільне проживання.

У сучасній Італії можна як вінчатися в церкві, так і розписуватися в муніципалітеті.

Любовна італійська серенада як заручини

У сьогоднішній Італії ще можна зустріти і таку прекрасну традицію – збираючись зробити пропозицію, наречений виконує серенаду для коханої, а якщо він володіє будь-яким музичним інструментом, демонструє гру на ньому. Після цього сеньйорита отримує в подарунок кільце з діамантом – символ любовних відносин. За старовинною легендою, цей камінь створило полум’я любові, тому діамант – символ вірності, пристрасті і чуттєвості.

Пара білих весільних голубів

Ще одна гарна сучасна традиція – випускати в небо пару білих голубів. Птахи символізують відданість і любов.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України