Вчені вперше «примусили» ракові клітини до суїциду

Біологи з Китаю практично змогли вилікувати лабораторних мишей від раку. Вони провели перепрограмування клітин за допомогою редактора генетичного типу CRISPR/Cas9, тому вони стали вкрай гостро реагувати на появу шкідливих новоутворень. «Білки-охоронці» при виявленні чужорідного тіла, примушують онкологічні клітини до самогубства.

Вчені змогли переналаштувати редактор, а тепер він займається, фактично, «підміною» деяких частин ДНК при зазначених умовах. Спеціальна версія молекул РНК блокує роботу Cas9. На спеціальній молекулі є ділянка, де можуть комбінуватися ліки, якщо білок буде розблоковано.
При дослідах на гризунах редактор починав працювати при виявленні білка NPM, який вказує на розвиток онкологічної недуги в сечовому міхурі.

Коли включався в роботу вищезгаданий Cas9, то «білки-охоронці» активувалися і запускали процес самознищення.
Зазвичай, у ракових клітинах цей процес запустити не вдавалося, бо пухлини, введені мишам, вкрай швидко гинули, а здорові клітини, при цьому, залишалися неушкодженими, так як в них найчастіше зустрічалися онкомаркери. На даний момент вчені планують зайнятися виготовленням максимально безпечних ліків для лікування людей по всьому світу.

 

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

two × three =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh