Авторські статтіНовини

Вчені вперше «примусили» ракові клітини до суїциду

Біологи з Китаю практично змогли вилікувати лабораторних мишей від раку. Вони провели перепрограмування клітин за допомогою редактора генетичного типу CRISPR/Cas9, тому вони стали вкрай гостро реагувати на появу шкідливих новоутворень. «Білки-охоронці» при виявленні чужорідного тіла, примушують онкологічні клітини до самогубства.

Вчені змогли переналаштувати редактор, а тепер він займається, фактично, «підміною» деяких частин ДНК при зазначених умовах. Спеціальна версія молекул РНК блокує роботу Cas9. На спеціальній молекулі є ділянка, де можуть комбінуватися ліки, якщо білок буде розблоковано.
При дослідах на гризунах редактор починав працювати при виявленні білка NPM, який вказує на розвиток онкологічної недуги в сечовому міхурі.

Коли включався в роботу вищезгаданий Cas9, то «білки-охоронці» активувалися і запускали процес самознищення.
Зазвичай, у ракових клітинах цей процес запустити не вдавалося, бо пухлини, введені мишам, вкрай швидко гинули, а здорові клітини, при цьому, залишалися неушкодженими, так як в них найчастіше зустрічалися онкомаркери. На даний момент вчені планують зайнятися виготовленням максимально безпечних ліків для лікування людей по всьому світу.

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України