Верховний Суд повинен грати головну роль в забезпеченні прав громадян на судовий захист

Верховний Суд повинен грати головну роль в забезпеченні прав громадян на судовий захист. Про це заявив заступник голови комітету Верховної Ради з питань верховенства права та правосуддя, народний депутат від «УДАРу» Роман Романюк під час робочої зустрічі членів комітету з віце-президентом Європейської комісії з питань ефективності правосуддя Ради Європи Георгом Става.

«Необхідно реформувати повноваження Верховного Суду України, про що неодноразово зазначала і Рада Європи, і Венеціанська комісія. Законопроект, який передбачає розширення повноважень Верховного Суду було рекомендовано парламенту прийняти за основу», – наголосив Романюк.

Під час зустрічі її учасники обмінялися думками щодо подальшого реформування судової гілки влади та обговорили принципові положення законопроектів про відновлення довіри до судової системи.

«Ударівець» зазначив, що сьогодні є кілька напрямків реформування судової гілки влади. «Перший – це процеси, пов’язані з відновленням довіри до судової системи. Другий напрямок – це реформування повноважень Верховного Суду. Конституція визначає Верховний Суд як найвищий судовий орган у системі судів загальної юрисдикції. І, очевидно, що ці конституційні положення повинні розкриватись в чинному законодавстві», – відзначив заступник голови комітету.

Віце-президент Європейської комісії з питань ефективності правосуддя Ради Європи Георг Става зазначив, що законодавчі ініціативи щодо відновлення довіри до судової влади мають відбуватись відповідно до європейських стандартів та з урахуванням досвіду інших країн. Він зауважив, що перш за все необхідно подолати вплив і тиск на суддів ззовні та звернув увагу на необхідність побудови стабільної судової влади.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

2 × 4 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh