Авторські статті

Верховний Суд повинен грати головну роль в забезпеченні прав громадян на судовий захист

Верховний Суд повинен грати головну роль в забезпеченні прав громадян на судовий захист. Про це заявив заступник голови комітету Верховної Ради з питань верховенства права та правосуддя, народний депутат від «УДАРу» Роман Романюк під час робочої зустрічі членів комітету з віце-президентом Європейської комісії з питань ефективності правосуддя Ради Європи Георгом Става.

«Необхідно реформувати повноваження Верховного Суду України, про що неодноразово зазначала і Рада Європи, і Венеціанська комісія. Законопроект, який передбачає розширення повноважень Верховного Суду було рекомендовано парламенту прийняти за основу», – наголосив Романюк.

Під час зустрічі її учасники обмінялися думками щодо подальшого реформування судової гілки влади та обговорили принципові положення законопроектів про відновлення довіри до судової системи.

«Ударівець» зазначив, що сьогодні є кілька напрямків реформування судової гілки влади. «Перший – це процеси, пов’язані з відновленням довіри до судової системи. Другий напрямок – це реформування повноважень Верховного Суду. Конституція визначає Верховний Суд як найвищий судовий орган у системі судів загальної юрисдикції. І, очевидно, що ці конституційні положення повинні розкриватись в чинному законодавстві», – відзначив заступник голови комітету.

Віце-президент Європейської комісії з питань ефективності правосуддя Ради Європи Георг Става зазначив, що законодавчі ініціативи щодо відновлення довіри до судової влади мають відбуватись відповідно до європейських стандартів та з урахуванням досвіду інших країн. Він зауважив, що перш за все необхідно подолати вплив і тиск на суддів ззовні та звернув увагу на необхідність побудови стабільної судової влади.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.