Верховна Рада ухвалила закон про посилення обороноздатности держави

8 квітня 2014 року Верховна Рада ухвалила Закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо посилення матеріально-фінансового забезпечення обороноздатності держави”, авторами якого є народні депутати України від ВО “Свобода” Олег Панькевич, Ірина Сех, Євген Мельник та Юрій Сиротюк. За документ проголосував 231 народний депутат.

Заступник Голови ВО “Свобода”, народний депутат Олег Панькевич, представляючи в парламенті законопроєкт, насамперед подякував усім тим, хто в цей важкий час допомагає українському війську. “Дякую громадянам, які допомагають фінансами і продуктами, а також тим, хто підтримує морально. На жаль, українське законодавство не передбачає такої допомоги Збройним силам України, тобто не передбачено иншого фінансування, окрім б’юджетного. Вважаю, що в умовах політичної та економічної кризи в Україні необхідно надати можливість громадянам, зокрема підприємцям, долучитися до фінансування свого захисту від зовнішнього агресора, а нашій армії – отримати додаткове матеріяльне забезпечення”, – зазначив свободівець.

Також Олег Панькевич наголосив, що закони України, які стосуються гуманітарної допомоги та благодійної діяльности, не трактують як гуманітарну допомогу ті кошти та майно, які громадяни добровільно надають для зміцнення обороноздатности держави. Тому автори документа пропонують вважати допомогу Збройним силам гуманітарною допомогою та благодійною діяльністю.

Як йдеться в преамбулі до законопроєкту, актуальною залишається проблема військово-технічної модернізації і переоснащення Збройних сил новітніми зразками озброєння. Понад 50% зброї потребує заміни. Технологічно застаріли або вичерпали свій експлуатаційний ресурс 80% озброєння ракетної артилерії, близько 60% сил військово-повітряної оборони, 70% засобів радіоелектронної боротьби і 50% протитанкового озброєння України. На думку західних експертів, бойовий потенціял Збройних сил України щороку знижується майже на 9%, а зараз становить ледь 20% від рівня 1992 року.

“За таких обставин Україна фактично втрачає потенційну здатність ефективного протистояння збройній агресії з боку инших держав, а також внутрішнім чи закордонним терористичним, сепаратистським або будь-яким иншим незаконним збройним формуванням. З огляду на це, посилення матеріяльно-фінансового забезпечення обороноздатности держави життєво необхідне для збереження держави та захисту природного права її громадян на безпеку”, – йдеться в документі.

Законопроєкт пропонує внесення змін до п’ятьох законів України, якими встановлюється норматив фінансування військово-оборонного комплексу країни з державного б’юджету та можливість залучення для цих завдань коштів місцевих б’юджетів, неурядових організацій, фізичних та юридичних осіб.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

18 + 20 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh