Симоненко бреше, що на сході – не сепаратисти: “Ми їх підтримуємо”

Лідер Комуністичної партії України Петро Симоненко заявив, що на сході немає сепаратистів і терористів, і його партія підтримує вимоги заколотників.

“В інформаційному просторі, крім боротьби з інакомисленням, іде жорстка війна проти власного народу. Власний народ, який виходить на масові акції протесту в Донецьку, Луганську, Харкові, інших містах, сьогодні зинувачують у сепаратизмі й тероризмі”, – сказав він із трибуни Верховної Ради.

“Тобто говорять, про те, що вони вчиняють злочин і що до них готові застосовувати антитерористичні акції. Це перед Європою звітують ті, хто зібрався стріляти у власний народ”, – додав Симоненко.

Позиція Компартії: “Це не припустимо… Ці акції носять тисячний характер, а інформаційна війна набула характеру Гебелєвської(Геббельсової – ред.) пропаганди”.

Симоненко сказав, що був особисто на площі в Донецьку, де проводяться проросійські акції.

“Там немає екстремістів. Там немає сепаратистів. Там є люди, які думають про майбутнє нашої держави”, – заявив він.

Симоненко звернувся до жителів південного сходу України: “Ми, комуністи, вас підтримуємо по статусу російської мови, яку ви відстоюєте як другу державну. Ми вас підтримуємо у прагненні захищати свої інтереси, обговорюючи всі ці питання на місцевих референдумах…”.

“І ми вас підтримуємо у позиції, яку ви виклали щодо того, як зберегти цілісність держави України – це до питання про федералізацію. Мудрий український народ, що живе на сході, заявив: єдиний механізм зберегти цілісність України – це федеральний устрій держави”, – сказав лідер КПУ.

“Ми сьогодні все зробимо для того, щоб захистити й підтримати право громадян України на свободу висловлення своєї позиції й на те, що вони мають право захищати свої цінності так, як вони вважаємо за необхідне”, – пообіцяв він.

Інший комуніст Сергій Гончаров заявив із трибуни, що Компартія – проти того, щоб навіть розмову вести про війну. “Ми – за мир і згоду”, – сказав він.

“Комуністи попереджали, що відмова від референдуму з питань євроінтеграції викличе протест у суспільстві, – нас не слухали. Ми попереджали, що легалізація радикалізму призведе до відповідного протесту на сході, – нас теж не чують”, – заявив він.

“Може, якщо у влади немає можливості вести діалог із Росією, давайте дозволимо (вести їх) тим політичним силам, які можуть, і щоб зробити так, щоб наша Україна була цілою і єдиною”, – запропонував Гончаров.

Депутат від “УДАРу” Павло Розенко пізніше звинуватив комуністів у брехні. Він нагадав, що те ж саме вони говорили про Крим – а його потім захопила Росія.

Він наголосив, що на сході йдеться про створення, наприклад, Донецької республіки й наступне входження її в Російську Федерацію.

Перед засіданням парламенту “регіоналка” Ганна Германвисловилася за надання російській мові статусу другої державної, мовляв, може трапитися так, що “залишимося з мовою, але без держави”.

УП

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

one × one =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh