Новини

Симоненко бреше, що на сході – не сепаратисти: “Ми їх підтримуємо”

Лідер Комуністичної партії України Петро Симоненко заявив, що на сході немає сепаратистів і терористів, і його партія підтримує вимоги заколотників.

“В інформаційному просторі, крім боротьби з інакомисленням, іде жорстка війна проти власного народу. Власний народ, який виходить на масові акції протесту в Донецьку, Луганську, Харкові, інших містах, сьогодні зинувачують у сепаратизмі й тероризмі”, – сказав він із трибуни Верховної Ради.

“Тобто говорять, про те, що вони вчиняють злочин і що до них готові застосовувати антитерористичні акції. Це перед Європою звітують ті, хто зібрався стріляти у власний народ”, – додав Симоненко.

Позиція Компартії: “Це не припустимо… Ці акції носять тисячний характер, а інформаційна війна набула характеру Гебелєвської(Геббельсової – ред.) пропаганди”.

Симоненко сказав, що був особисто на площі в Донецьку, де проводяться проросійські акції.

“Там немає екстремістів. Там немає сепаратистів. Там є люди, які думають про майбутнє нашої держави”, – заявив він.

Симоненко звернувся до жителів південного сходу України: “Ми, комуністи, вас підтримуємо по статусу російської мови, яку ви відстоюєте як другу державну. Ми вас підтримуємо у прагненні захищати свої інтереси, обговорюючи всі ці питання на місцевих референдумах…”.

“І ми вас підтримуємо у позиції, яку ви виклали щодо того, як зберегти цілісність держави України – це до питання про федералізацію. Мудрий український народ, що живе на сході, заявив: єдиний механізм зберегти цілісність України – це федеральний устрій держави”, – сказав лідер КПУ.

“Ми сьогодні все зробимо для того, щоб захистити й підтримати право громадян України на свободу висловлення своєї позиції й на те, що вони мають право захищати свої цінності так, як вони вважаємо за необхідне”, – пообіцяв він.

Інший комуніст Сергій Гончаров заявив із трибуни, що Компартія – проти того, щоб навіть розмову вести про війну. “Ми – за мир і згоду”, – сказав він.

“Комуністи попереджали, що відмова від референдуму з питань євроінтеграції викличе протест у суспільстві, – нас не слухали. Ми попереджали, що легалізація радикалізму призведе до відповідного протесту на сході, – нас теж не чують”, – заявив він.

“Може, якщо у влади немає можливості вести діалог із Росією, давайте дозволимо (вести їх) тим політичним силам, які можуть, і щоб зробити так, щоб наша Україна була цілою і єдиною”, – запропонував Гончаров.

Депутат від “УДАРу” Павло Розенко пізніше звинуватив комуністів у брехні. Він нагадав, що те ж саме вони говорили про Крим – а його потім захопила Росія.

Він наголосив, що на сході йдеться про створення, наприклад, Донецької республіки й наступне входження її в Російську Федерацію.

Перед засіданням парламенту “регіоналка” Ганна Германвисловилася за надання російській мові статусу другої державної, мовляв, може трапитися так, що “залишимося з мовою, але без держави”.

УП

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України