Авторські статтіТехно

Вчені знайшли рецепт правильного шопінгу

Фото: Сергій Смірнов / Globallookpress.com

Вчені з чотирьох американських університетів провели спільне дослідження, щоб зрозуміти, чи має сенс складати список потрібних товарів перед походом в магазин,або хватить спиратися на ресурси власної пам’яті. Про це повідомляється в журналі Journal of Consumer Psychology.

Всього дослідники провели експерименти з 700 покупцями. В рамках одного з експериментів добровольцям дали список з 20 фруктів і овочів. До частини опитаних увійшли добре відомі яблука, банани і капуста, а в іншу частину — рідкісні (США) буряк, кокоси і інжир. З’ясувалося, що у іншому випадку покупцям доводиться обходити всі полиці, постійно звіряючись зі списком, а в перший список є легко запам’ятати.

Крім того, вчені спробували з’ясувати, скільки елементів списку покупці зможуть запам’ятати, якщо вони перервуть шопінг на 10 хвилин (щоб почитати книгу). Виявилося, що люди не уявляють собі масштаби власної забудькуватості і не можуть спрогнозувати, що саме вони забудуть.

У зв’язку з цим вчені рекомендують всім ходити в магазин зі списком потрібних товарів (згідно з наведеними у дослідженні статистичними даними, зараз так роблять тільки 50 відсотків покупців).

Лента.ру

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України