Авторські статтіНовини

Вчені знайшли причини високої смертності під час лікування раку

Європейське товариство кардіологів випустило новий документ з викладом позиції по боротьбі з серцевою токсичністю протипухлинної терапії. Стаття була опублікована сьогодні в журналі European Heart Journal.

Професор Патріціо Ланцелотті сказав: “Хороша новина полягає в тому, що результати лікування раку покращилися, і більше пацієнтів в даний час виживають. На жаль, спостерігається поступове збільшення серцево-судинних захворювань, так як випромінювання та протипухлинні препарати можуть бути токсичними для серця. Очікується, що для тих, що вижили після раку, це буде основною проблемою”.

Його колега підкреслив, що багато пацієнтів сьогодні не вмирають від раку, а від серцево-судинних ускладнень, пов’язаних з лікуванням. Вони повинні бути перевірені багатопрофільною групою, створеною спеціально під такі ситуації. У цьому документі розглядаються як різні методи лікування проти раку можуть завдати шкоди серцю. Серцево-судинні ускладнення протипухлинної терапії розділені на дев’ять категорій: дисфункції міокарда та серцевої недостатності, ішемічна хвороба серця, клапанна хвороба, порушення ритму, артеріальна гіпертензія, тромбоемболічні захворювання, захворювання периферичних судин та інсульту, легенева гіпертонія і перикарда.

Для кожного типу ускладнення автори підкреслили, які пацієнти знаходяться в небезпеці, і як виявити і запобігти можливим побічним ефектам. В даний час, рівень недостатньої або надлишкової діагностики серцево-судинних захворювань іноді призводить до нездатності запобігти небажаним явищам або невідповідне переривання лікування. “Ми повинні розуміти, коли це потрібно обов’язково під час припинення лікування, а також у період реабілітації. Крім цього, система лікування повинна бути на найвищому рівні”, – уточнив автор дослідження.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

4 + 12 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.