Вчені знайшли препарат, який регенерує зуби зсередини

Дослідники ідентифікували препарат, який може регенерувати зуби зсередини, і, можливо, знижує потребу в штучних начинках. Дослідження було опубліковане в Scientific Reports.

Препарат раніше був використаний у клінічних випробуваннях з хворобою Альцгеймера, і тепер, здається, покращує природну здатність зуба до самовідновлення. Він працює за рахунок активації стовбурових клітин всередині пульпи в центрі зуба, а в пошкодженій області відновлює дентин, який становить більшу частину зуба.

“Простота нашого підходу робить його ідеальним в якості клінічного стоматологічного продукту для природного лікування великих порожнин, забезпечуючи захист пульпи і відновлення дентину. Крім того, використовуючи препарат, який вже випробуваний у клінічних випробуваннях для лікування хвороби Альцгеймера, дає реальну можливість отримати це стоматологічне лікування в клініках”, – сказав провідний автор Пол Шарп з Королівського коледжу в Лондоні.

Після того, як зуб пошкоджений, м’яка пульпа в його центрі може піддаватися впливу, що збільшує ризик зараження. Щоб не допустити цього, наші тіла створюють тонкий шар дентину – жорстку, кальциновану тканину, яка становить основну частину зуба і допомагає блокувати зовнішній матеріал. Але цього процесу не достатньо, щоб зупинити великі тріщини від впливу на вразливі пульпи, тому стоматологи висвердлюють порожнину, а потім упаковують області штучними наповнювачами – лікування, яке працювало у минулому, але воно не є ідеальним.

“Зуб це не просто шматок мінералу, у нього є своя фізіологія. Ви замінюєте живу тканину інертним цементом. Начинка відмінно працює, але якщо зуб може відновити себе, то, безумовно, це найкращий шлях. Ви відновите всю життєздатність зуба”, – сказав Шарп.

Шарп і його команда виявили, що вони могли б використовувати ліки від Альцгеймера, щоб стимулювати стовбурові клітини всередині зуба і створити більше дентину, ніж зазвичай, відновлюючи всю структуру без додавання будь-яких сторонніх речовин. Іншими словами, без пломб.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

7 − four =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh