Авторські статтіНовини

Вчені знайшли препарат, який регенерує зуби зсередини

Дослідники ідентифікували препарат, який може регенерувати зуби зсередини, і, можливо, знижує потребу в штучних начинках. Дослідження було опубліковане в Scientific Reports.

Препарат раніше був використаний у клінічних випробуваннях з хворобою Альцгеймера, і тепер, здається, покращує природну здатність зуба до самовідновлення. Він працює за рахунок активації стовбурових клітин всередині пульпи в центрі зуба, а в пошкодженій області відновлює дентин, який становить більшу частину зуба.

“Простота нашого підходу робить його ідеальним в якості клінічного стоматологічного продукту для природного лікування великих порожнин, забезпечуючи захист пульпи і відновлення дентину. Крім того, використовуючи препарат, який вже випробуваний у клінічних випробуваннях для лікування хвороби Альцгеймера, дає реальну можливість отримати це стоматологічне лікування в клініках”, – сказав провідний автор Пол Шарп з Королівського коледжу в Лондоні.

Після того, як зуб пошкоджений, м’яка пульпа в його центрі може піддаватися впливу, що збільшує ризик зараження. Щоб не допустити цього, наші тіла створюють тонкий шар дентину – жорстку, кальциновану тканину, яка становить основну частину зуба і допомагає блокувати зовнішній матеріал. Але цього процесу не достатньо, щоб зупинити великі тріщини від впливу на вразливі пульпи, тому стоматологи висвердлюють порожнину, а потім упаковують області штучними наповнювачами – лікування, яке працювало у минулому, але воно не є ідеальним.

“Зуб це не просто шматок мінералу, у нього є своя фізіологія. Ви замінюєте живу тканину інертним цементом. Начинка відмінно працює, але якщо зуб може відновити себе, то, безумовно, це найкращий шлях. Ви відновите всю життєздатність зуба”, – сказав Шарп.

Шарп і його команда виявили, що вони могли б використовувати ліки від Альцгеймера, щоб стимулювати стовбурові клітини всередині зуба і створити більше дентину, ніж зазвичай, відновлюючи всю структуру без додавання будь-яких сторонніх речовин. Іншими словами, без пломб.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.